TJ SOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL KOZMICE B 2:0 (2:0)

SK MORAVAN OLDŘIŠOV - TJ SOKOL ZÁVADA 3:2 (2:1)

16. 10. 2017 Zobrazit více

BITVA S BENEŠOVEM

TJ SOKOL ZÁVADA - FC DOLNÍ BENEŠOV "B" 1:1 (1:1)

V sobotu 7.10.2017 jsme uvítali přijelo ambiciózní mužstvo z Dolního Benešova. Hrálo se na těžkém podmočeném terénu, ale i přesto se bylo na co dívat a diváci byli určitě spokojeni. Už ve 3. minutě se dostal do dobré pozice Radim Husárik, ale jeho finální přihrávka nenašla svůj cíl. Hosté se prosadili ve 21. minutě, když se po rohovém kopu míč snesl k Richardu Husovskému, který výstavním, neuvěřitelně přesným, ale razantním volejem trefil levý horní - 0:1. Benešov byl na koni, centr Daniela Mlýnka se otřel o břevno domácí branky. Martin Janík o něco později hlavičkoval těsně mimo tři tyče. Po půlhodině hry se dostaly do šancí i domácí, ale Daniel Gryz a Lukáš Staňo měli vychýlenou mušku. Přímý kop dolnobenešovského Lukáše Stříbného zamířil vedle. Trestňák Richarda Husovského chytil brankář Petr Krajíček. Závada si gólovou radost schovala na konec poločasu, když utekl po lajně Lukáš Staňo a jeho pas s přehledem využil Daniel Gryz - 1:1.

Na začátku druhé půle se probíjel do šance Lukáš Stříbný, ale jeho pokus domácí brankář Petr Krajíček vyrazil. Po hodině hry trestný kop Radima Husárika chytil brankář Marek Vaňura a Závada nadále byla nebezpečnější. Husárik mířil do středu branky. V 69. resp. 76 minutě vytvořili domácí v pokutovém území hostů pořádný závar, ale ani Lukáš Staňo, a ani Patrik Chřibek míč do sítě nedokázali protlačit. V 85. minutě zahrozil i Benešov, když centr Daniela Mlýnka nedokázal trefit Michal Vavřínek. V 90. minutě zahodil velkou příležitost domácí Patrik Chřibek, a tak zápas dospěl k remízovému konci.

"Byl to boj," řekl po utkání kapitán domácích Robin Vitásek. "Škoda, že se hrálo na bahnitém terénu, Benešov i my hrajeme hodně technicky, ke konci už jsme hráli spíše nakopávanou. První poločas byli lepší hosté, kdyby dali na 0:2, asi by zvítězili, nám se povedlo před poločasem vyrovnat, potom jsme v druhé půli hráli lépe my. Škoda neproměněných šancí, ale jinak je asi remíza spravedlivá. V sobotu 14.10.2017 hrajeme od 15-ti hod. v Oldřišově, domácí jsou favorit, ale Závada ukázala, že se může poměřit s každým, takže věříme v bodový úspěch."

Góly: 44. D. Gryz - 21. R. Husovský