PROHRA V KOMÁROVĚ

SK KOMÁROV - TJ SOKOL ZÁVADA 4:1 (2:1)

Souboj nováčků nabídl zápas mezi Komárovem a Závadou. Už v první minutě musel závadský brankář Krajíček pacifikovat nadvakrát přímý kop Kupčíka. V 5. minutě dlouhý pás Chříbka sklepl v pokutovém území podél brankáře Pelce Patrik Štefek do domácí sítě - 0:1.Hned vzápětí mohl po centru Kerlina vyrovnat Novák, ale mířil jen těsně vedle. Ve 12. minutě vystrašil domácí přímo z rohu Daniel Štefek, který nastřelil břevno. O dvě minuty později už bylo vyrovnáno, když Novák přiťukl Kupčíkovi, který střelou z dvaceti pěti metrů s pomocí tyče nedal Krajíčkovi šanci - 1:1. V 17. minutě dlouhý pas Kreisela našel Thomase, který ale mířil jen do gólmana. O minutu později dloubl Kupčík míč z přímého kopu přes zeď na Thomase, který podruhé překonal Krajíčka - 2:1. Poté těsně vedle stříleli Thomas a po něm Kupčík. Zhruba od 30. minuty začali zlobit hosté. Ve 35. minutě po chybě domácích vnikl do vápna Daniel Štefek, ale mířil vedle. O dvě minuty později opět Daniel Štefek šel z boku sám na brankáře, ale místo střely volil přihrávku a ze šance sešlo. A do třetice Daniel Štefek, který dvě minuty před koncem dokonce obešel brankáře Pelce, ale pak nezamířil mezi tři tyče.

Ve druhé půli se velmi dlouho nic na hřišti nedělo, hrálo se hlavně mezi vápny a bez vážnějších šancí. Z první kloudné akce druhého poločasu po hodině hry navýšil Komárov skóre. To se zmocnil míče Thomas a střelou asi z dvaceti metrů poslal balon přímo k tyči - 3:1. Závada měla pak sice převahu, ale ta byla pouze platonická. Vytěžila z ní pouze po rohu po rohu Chříbka a hlavičce Robina Vitáska tyčku domácí klece. Následně míč vyrazil gólman Pelc na nohy Daniela Štefka, který ale v tomto zápase  nenazul střelecké kopačky a mířil nad bránu. Komárov pak hrozil hodně z brejků. Nejdříve v něm selhal Thomas, pak dvakrát neuspěl Pusch. V 85. minutě se Vácha ještě zastřeloval. V samém závěru už ale úspěšný byl, když nasadil kličku brankáři a zamířil míč do brány - 4:1.

"Škoda," krčil po utkání rameny předseda Závady Jiří Škroch, "V prvním poločase jsme měli šance jít do brejku, to se nám nepovedlo, v druhém jsme si taky vytvořili převahu, ale bylo z toho jen břevno. Domácí čekali na šanci a využili ji. Bojujeme dál, v sobotu 19.10.2019 hrajeme doma od 14-ti hod. s Dolními Životicemi, nebude to lehké, ale věřím, že se dáme dohromady a body budou patřit nám."

Góly: 15. L. Kupčík , 19. D. Thomas , 61. D. Thomas , 89. M. Vácha - 6. P. Štefek