VÝHRA PO ÚŽASNÉM OBRATU

FK KYLEŠOVICE - TJ SOKOL ZÁVADA 2:3 (1:1)

Kylešovice měly do utkání raketový vstup, když Török uvolnil Levaye, který zaskočil překvapeného brankáře Krajička - 1:0. V dalších dvaceti minutách mohli hosté děkovat svému brankáři nebo brankové konstrukci, že nepadlo dalších pět branek. Postupně zazdili šance Muzička, Fruncek, Török. V 10. minutě po centru Otýpky Muzička nastřelil spojnici tyčky a břevna. O pět minut později projektyl Vlčka bravurně vyškrábl Krajíček na rohový kop. Kostka o chvíli později svou ranou málem přerazil břevno. Závada poprvé zahrozila kolem dvacáté minuty, ale brankář Kelner Štefkovi včas překazil pokus včasným vyběhnutím. Pak opět pálili domácí, ale pokusy Kostky a Muzičky mířily vedle. Závada se znovu dostala ke slovu až na konci poločasu, nejdříve vyhořel Daniel Štefek na Kelnerovi. V poslední minutě byl ale faulován Kubiš a Staňo z penalty srovnal – 1:1.

Začátek druhé půle patřil Závadě. Daniel Štefek mířil těsně vedle. Kubiše vychytal Kelner. Pak opět stříleli domácí, ale pokusy Baláže, Töröka a Kostky nemířily do cíleného zařízení. V 58. minutě vrátil Kylešovicím vedení po rohovém kopu Levaye Kostka, který hlavou málem protrhl síť – 2:1. Po této brance to bylo na hřišti vyrovnané, kdy se hrálo hlavně ve středu hřiště. Závada si ale na závěr zápasu schovala dva gólově direkty. Nejdříve se v 86. minutě dostal balon k Danielovi Štefkovi, který zavěsil – 2:2. V nastavení si vzal balon na vlastní polovině Krupa, který ho vyvezl až k hostujícímu vápnu, kde nahrávkou pod sebe našel Daniela Štefka, který zařídil historicky první výhru Závady v okresním přeboru – 2:3.

"Byl to neskutečný zápas," zářil po utkání GSM Závady Jan Cigán "Z úvodu jsme byli na ručník, pak jsme hru vyrovnali, a fantasticky nám vyšel závěr. Těší mně, že to náš team nevzdal, hrál do poslední vteřiny a máme tři body. Příští neděli 22.9.2019 nás od 15-ti hod. čeká derby ve Vřesině, jdeme do toho s otevřeným hledím, a věřím, že i další venkovní střetnutí nám nějaký ten bod přinese."

Góly: 1. M. Levay , 57. D. Kostka - 44. L. Staňo (p.) , 88. D. Štefek , 90. D. Štefek