V sobotu 27.10. jsme zavítali na horkou půdu v Chuchelné. Před rozehráním utkání, se rozhodovalo, zda vůbec hrát, deštivé počasí a promočený trávník byl spíše na odložení zápasu!!! Ale domácí spolu z hlavním rozhodčím, panem Praskem, byli pro odehrání utkání. Takže naše okleštěná sestava, kde chyběli hráči Pepa Boček, Dan Gryz, Radomír Švidrnoch, Václav Ritnošík, Tomáš Janeček, David Kubiš, Michal Vavřínek, Lukáš Novák, nastoupila proti nabuzeným domácím hráčům, kteří chtěli Závadě oplatit porážku z předchozí sezony. Domácí začali zápas aktivně, ale jejich taktika nakopávaných míčů za naši obranu byla chybná. Na podmočeném terénu míč odskakoval a ten, který prošel za naši výbornou obranu pokryl skvěle chytající Petr Krajíček. Brankář spolu s našim pilířem obrany Robinem Vitáskem položili pevný základ vítězství!!! Ale postupně, první náš gól dal Michal Krákora, jenž bravůrně zakroutil míč přímo z rohu do domácí branky!!! A bylo to 0:1! Domácí nemohli uvěřit tomu, že hrstka našich jedenácti statečných se ujala vedení. A to nebylo vše, po rychlém protiútoku se k odraženému míči dostal Vojta Chřibek a s přehledem zvýšil na 0:2! Tohle nečekal ani největší hostující optimista sledující utkání. Naši kluci bojovali jako lvi a odměnou jim byla další branka, to si z protihráčů udělal slalomovou dráhu nestárnoucí Jarda Náwrath a prošel s míčem skoro celé hřiště. Krásnou přihrávkou našel dobře postaveného Michala Krákoru a ten křížnou střelou k tyči nedal domácímu gólmanovi sebemenší šanci!!! A ke zděšení domácích hráčů i fanoušků to bylo 0:3!!! Prostě výsledek jako z říše snů, tak také skončil první poločas zápasu. Druhý poločas začal domácím náporem, bez účinku, nakopávané míče na tomto terénu neměly šanci na úspěch. V 55.minutě zápasu musel opustit hřiště Jarda Náwrath a zaskočit musel už poněkolikáté náš trenér David Tomaka. Michalu Krákorovi se v tomto utkání opravdu dařilo, zužitkoval přihrávku a střelou k tyči zvýšil na konečný stav 0:4!!! Byla to jeho třetí branka v zápase a jeho první hattrick v dresu Závady. Velice náš těšilo také čisté konto Petra Krajíčka a to právě v takovém derby jako jsou zápasy s Chuchelnou. Takže vezeme domů 3 body a velký kus sebevědomí před našim domácím zápasem s prvním mužstvem tabulky Štítinou"B".

Autor: Radek Lampa