Nastal ten dlouho očekávaný den, sobota 8.9.2012, kdy jsme poprvé měli možnost bojovat v sezoně 2012-2013 před domácími fanoušky. Našim soupeřem byli hráči Sokola Služovice"B", kteří doposud neochutnali hořkost porážky! Naše mužstvo ještě nezvítězilo a tak motivace na obou stranách byla více než velká. Naši nastoupili v sestavě: Krajíček-Švidrnoch, Boček, Vitásek, Novák, Cigán, Náwrath, Vehovský, Lébl, Krákora, Vavřínek, náhradníci-Janeček,Balon,Kubiš. Začátek zápasu se nám, respektive našemu obránci Lukáši Novákovi hodně nepovedl. Po rozehrání jsme přebrali inciativu a drželi míč na svých kopačkách a dobře kombinovali. Hosté jednoduše nakopávali míče do naší šestnáctky na jejich vytáhlého útočníka. V 10 minutě utkání podnikli hosté útok po naší levé straně, kde netakticky Novák odstoupil od svého hráče na hranici šestnáctky a šel atakovat hostujícího záložníka, který tohoto využil a přihrávkou našel právě volného hráče na hranici šestnáctky a ten tváří v tvář nedal našemu gólmanovi šanci a bylo to 0:1! Hned po rozehrání jsme se vrhli do útoku a kombinací jsme hosty přehrávali a dostávali pod tlak. Střely Krákory a Lébla mířili vedle,střelu Náwratha zastavil jen za cenu sebeobětování domácí stopér. Pak střelu Vavřínka z hranice šestnáctky, která mířila pod břevno, bravurně zneškodnil hostující gólman. Náš tlak gradoval a po dalším přečíslení putoval míč po ose Vitásek-Vavřínek, Vavřínek krásnou přihrávkou našel na zadní tyči naběhnutého Radomíra Švidrnocha a ten vyrovnal na 1:1! Naše radost byla veliká a chtěli jsme přidat i druhý gól.
Po jednom z rohových kopů, kdy míč propadl až na zadní tyč, měl přijít razantní odkop Nováka. Ten zvolil, ke zděšení domácích fanoušků jen krátkou přihrávku, bohužel na volného hostujícího útočníka. další brance hostů již nikdo nedokázal zabránit a skóre se opět měnilo - 1:2!
Do druhého poločasu nahradil Nováka, Michal Balon a bylo to hned znát. Zamkli jsme Služovice na jejich polovině a šance střídala šanci. Nakonec bylo
vyrovnáno, Honza Cigán využil pomalého vyběhnutí hostujícího brankáře, míč si
popostrčil kolem něho a gólmanovi nezbývalo než ho faulovat! Rozhodčí odpískal
pokutový kop! Tentokrát se k jeho zahrávání postavil Honza Vehovský a namýlil
se.  Poslal brankáře na druhou stranu a bylo vyrovnáno 2:2! Třetí branku mohl
vsítit Krákora, místo razantního zakončení volil přelobování hostujícího
gólmana, ten si s tím poradil! Pak to přišlo, neúnavný Lébl se probíjel po pravé straně, hosté jen odvrátili do zámezí, David Kubiš rychle vhodil míč zpět do hry,  našel naběhnutého Robina Vitáska, který z pravé strany odcentroval na zcela volného Vavřínka a ten se z voleje trefil přesně k pravé tyči hostujícího brankáře a naši vedli 3:2!
Hostujícím mužstvem to znatelně otřáslo, přijít o vedení za tak krátkou dobu a
k tomu ještě o stopera, který po odkopu míče špatně došlápl, jeho koleno se
zvrtlo a došlo pravděpodobně k přetržení křížových vazů. Další branka na sebe nedala dlouho čekat. To byl faulován Honza Vehovský. Míč si připravil Robin Vitásek. Vdálenost činila od brány přibližně 30 metrů! Hostující gólman si nepostavil zeď, tak to Robin zkusil přímou střelou. Opřel se do míče a ten k údivu hostú a zároveň k radosti domácích fanoušků skončil v levé šibenici branky hostujícího brankáře, který jen smutně koukal, jak mu míč vyhnal (obrazně řečeno) všechny pavouky!
Střela to byla opravdu nádherná a nás to potěšílo, že jsme mohli klidu dohrát tohle těžce otočené utkání, které se pro nás nevyvíjelo od začátku dobře.
To se ještě dvě minuty před koncem řítil na zcela samotného gólmana Jarda Náwrath spolu s Honzou Vehovským, prvně jmenovaný místo přihrávky volil  zakončení, ale hostující gólman jeho pokus vytěsnil na roh. To byla velká škoda, protože hosté se ještě dočkali snížení na 4:3, kdy se prosadili po rohu a nedůrazu našich obránců. Po rozehrání hlavní rozhodčí ukončil zápas, který nabídl divákům z naší strany dva rozdílné poločasy, krásné branky domácích hráčů, ale hlavně tři body do tabulky pro náš tým!!! Takže podtrženo sečteno, konečně přišla první výhra našeho mužstva a můžeme se soustředit na další zápas. 15.9.2012 v 16:30 hrajeme v Haťi. Tímto zvu všechny naše příznivce na tento zápas.

Autor: Radek Lampa