Naše mužstvo zajíždělo první zářijovou sobotu na hřiště Sokola Hrabyň. Věděli jsme, že nás nečeká žádný slabý protivník. Tradiční hrabyňský odpust poznačil terén hřiště na dlouhou dobu a to se projevilo i v tomto utkání.
Naším technickým záložníkům opravdu nesvědčil tento teren a celý první poločas se s tímto problémem vyrovnávali.
První poločas se nesl v bojovném pojetí. Nepřesností bylo na obou stranách víc jak dost a fotbal to nebyl hezký. Když už to vypadalo, že první poločas skončí bez branek, dostali se domácí dlouhým nákopem do naší šestnáctky a po štastném odrazu zakončili - 1:0!
Ale naše odpověď byla blesková, po rozehrání se dostal míč k Jardovi Náwrathovi, ten posunul na Honzu Vehovského, který vyslal do brejku Dana Gryze a ten pravým Českým bodlem k pravé tyči nedal domácímu gólmanovi šanci a bylo srovnáno na 1:1!
Tak skončil také první poločas zápasu.
V kabině jsme si řekli, že musíme vylepšit přihrávky a hlavně střílet, míče nenakopávat, ale využívat brejky po stranách přes záložníky. Proto druhý poločas vypadal oproti prvnímu jako nebe a dudy! Domácí jsme sevřeli a pohlednými akcemi je tlačili před jejich bránu, kde se jen zásluhou odkopů a špatného terénu dostávali z našeho velkého tlaku. Můj odhad, co se týče držení míče mohlo být tak 70:30 v náš prospěch. Šance, které volaly po gólu byli nevyužity, za zmínku stojí povedená střela Dana Gryze, která skončila těsně nad břevnem nebo s vypětím všech sil brankáře vyškrábnutá prudká střela Jiřího Lébla z úhlu. Pokus Robina Vitáska, který vyslal dalekonosný projektil, postrádal větší přesnost.
Běžela přibližně 80 minuta utkání, kdy na hranici šestnácky zpracoval nadýchaný centr od Jardy Nawratha Honza Vehovský, s klidem obešel domácího stopéra a lišácky přehodil vyběhnutého domácího gólmana, kterému nezbyla jiná možnost než našeho hráče faulovat, protože už před ním zívala opuštěná branka. Zatáhnutím za dres ho poslal k zemi a k údivu všech přítomných dostal jen ŽLUTOU kartu!!!! Rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si připravil Jarda Náwrath, který se ještě v mistrovských utkáních nemýlil a všech 6 penalt doposud proměnil.
Ale jako by si fotbalový bůh s námi zahrával a řekl si, že první výhru zažijeme až před domácím publikem proti Služovicím 8.9.2012
a Jarda Náwrath, i když poslal domácího brankáře na druhou stranu, tak svou střelu poslal ke smutku našich hráčů do levé tyče!
Kluci se snažili ještě ve zbývajícím čase vstřelit vítězný gól, ke kterému měli šanci v podobě ruky domácího brankáře, který chytil malou domů ale opět k údivu nedostal ani ŽLUTOU kartu.
Rozhodčí postavil zeď tak 5 metrů od míče a ani protesty našeho kapitána nebral v potaz. Takže po rozehrání byl domácí hráč už před balónem a střelu zablokoval. Již za dvě minuty rozhodčí ukončili zápas, ve kterém jsme měli více ze hry, ale body se nakonec dělili. Tak budeme všichni doufat, že opravdu jsme si schovali první výhru na domácí zápas proti Služovicím, na který vás všechny srdečně zveme s celým oddílem SOKOLA ZÁVADA.

Autor: Radek Lampa