Bylo 1.9.2013 a naše mužstvo zajíždělo na další mistrovské utkání tentokrát na nedaleké hřiště do Darkovic, kde na nás čekal (rezervní tým)!!! Proč? V uvozovkách, protože po příjezdu jsme ihned zjistili, že domácí nenechali nic náhodě a postavili sestavu, která budila velký respekt!!! Tři hráči ze základu  A týmu a zbytek hráči z lavičky, to vše doplněno o nejzkušenější hráče z rezervy. Prostě ihned šlo vidět, že chtějí urvat body a konečně porazit Závadu za každou cenu!!!

Naši kluci, posíleni o navrátilce z dovolené Jirku Sniehottu, se nebojácně vrhli do bitvy o každý centimetr hřiště. Domácí se snažili od začátku využívat právě zkušené hráče, hrající o tři třídy výše, kteří měli tohle utkání rozhodnout ve prospěch Darkovic. Ale naše obrana pracovala za přispění vracející se zálohy na podtrženou jedničku a když už něco prošlo za jejich záda, tak tam stal famózní Péťa Krajíček, který opravdu držel naše akcie velmi vysoko!!!

Naše taktika zněla jednoznačně, přistupovat ihned k hráčům a nedávat jim prostor k přečíslením, ale hlavně být trpěliví, protože naše šance přijdou v podobě rychlých brejků, na které tam máme Danka Štefka a Dana Gryze. Nejen z brejků jsme ohrozili v prvním poločase domácí, ale taky ze standardních situací. Po jedné takové z hranice šestnáctky pálil Jarda Návrath a domácí gólman s námahou vytáhl tvrdý projektil z pod břevna domácí branky. Proto také první poločas skončil nerozhodným výsledkem 0:0!

O poločase v kabině nás trenér upozorňoval na začátek druhého poločasu, kdy určitě domácí na nás vlítnou a budou se snažit co nejrychleji rozhodnout!!! Tak se taky stalo, domácí lítali po hřišti z jasným cílem a to vstřelit branky, které by nás zlomili. Jenže jak už jsem podotkl, máme v bráně Péťu Krajíčka a ten bral doslova vítr z plachet domácím střelcům. Některé jeho zákroky brali doslova dech a jak se říká "nedáš, tak dostaneš". Dan Gryz se po napadání ve středu hřiště dostal spolu s Dankem Štefkem před domáci obranu. Řítili se spolu na trojici domácích obránců, nacvičenou přihrávkou z tréninku se dostal Danek Štefek za domácího obránce a tvrdou střelou k pravé tyči překonal domácího gólmana a rázem jsme vedli 0:1!

Ten gól nám vlil novou energii do žili a proto také domácí už jen hrozili z rohových kopů, ale ty bravurně likvidoval náš brankář spolu se skvělou obranou. Ale musím dodat, že nám v poslední minutě zatrnulo, to když domácí zahrávali přímý kop, odražený balon se dostal k nekrytému útočníkovi a ten díky bohu netrefil poloodkrytou bránu!!! Po tomto nevydařeném zakončení ukončil velice dobrý rozhodčí zápas a náš tým mohl začít spolu s našimi fanoušky slavit!!! Jak se lidově říká, trpělivost růže přináší, tak tohle přísloví v Darkovicích pro nás platilo desetinásobně!!! Vezeme si odtud důležité tři body!!!

Další zápas doma proti Chuchelné je odložen na 10.11. na žádost hostů.

Proto Vás, naši fanoušci zveme na zápas do Služovic kde 14.9. (sobota) od 16:30 sehrajeme další mistrovské utkání.

 

Autor: Radek Lampa