Bitva se Služovicemi

V neděli 13.4.2014 se náš team střetl se Služovickým béčkem a nutno podotknout, že to nebyla procházka růžovou zahradou. Hosté se od minulého podzimu zlepšili, posílili kádr, přidali na důrazu, a spolu s naší jedenáctkou, praktikující ofenzivní kombinační kopanou na našem hřišti předvedli strhující podívanou.

Závada začala skvěle, kombinaci Daniel Gryz – Daniel Štefek zakončil druhý jmenovaný přesně k tyči – 1:0. Naši se do svého soupeře pustili a po téměř celý první poločas měli mírnou převahu. Domácí záloha tlačila míč dopředu a s tím přicházely i šance, které postupně pálili v 15. min. Dan Gryz (po další kombinaci Dan-Dan), kterého vychytal gólman Služovic Jiří Slaný, ve 22. min. Radek Tesarčík, který po rohu hlavičkoval do břevna, ve 27. min. Robin Vitásek (hlavičkoval po trestném kopu nad), a v 38. min. Radek Švidrnoch, jenž se řítil sám na branku soupeře, Slaného ale nepřekonal. A tak udeřilo na druhé straně. Hráči Služovic, kteří doposavad ohrožovali domácího brankáře Krajíčka jen z dálky a většinou nepřesně, ve 38. min. podnikli rychlý výpad a na dvakrát rozvlnili síť – 1:1.

Druhá půle přinesla boj a důrazem na obou stranách, hra se přelévala nahoru – dolů, a oba týmy si vytvářely gólové příležitosti. Služovice nastřelily tyčku, dvakrát šly dokonce do sóla, naštěstí naše obrana s Petrem Krajíčkem v čele byla neomylná. Na druhé straně se snažil prosadit Radek Tesarčík, ale minul, v šanci byl Daniel Štefek - nestor Jiří Slaný však hájil svou slušovickou svatyni s vypětím všech sil. Zápas se blížil ke konci a usilí obou týmů gradovalo. Naši hráči chtěli pokračovat ve vítězné sérii, přidali na důrazu a v první minutě nastavení po dlouhém centru si v šestnáctce soupeře zpracoval míč Robin Vitásek, udělal kličku i gólmanovi a do prázdné branky chladnokrevně zavěsil – 2:1. Ochozy na našem hřišti explodovaly, všem bylo jasné, že si body nenecháme vzít. Soupeř přesto ještě před závěrečným hvizdem podnikl rychlý protiútok, ale byl to opět Robin Vitásek, který skvělým obranným zákrokem naše vítězství uhájil.

„Byl to nesmírně náročný zápas,“ řekl po utkání trenér Závady David Tomaka, „soupeř hrál velice dobře, musela to být pro diváky opravdu podívaná. My jsme šli za vítězstvím a musím hráčům za jejich úsilí poděkovat. Situace v tabulce se pro nás vyvíjí příznivě, ale už příští neděli hrajeme důležitý zápas ve Štítině, na který chci všechny naše fanoušky pozvat Věřím že naši vítěznou šňůru prodloužíme.“

TJ SOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL SLUŽOVICE "B"  2:1 (1:1)

Góly Závady: Štefek (1.), Vitásek R. (91).

Autor: Aleš Očko

Vytvořeno: 14. 4. 2014
Poslední aktualizace: 14. 4. 2014 0:00
Autor: Ondřej Lasák