V neděli 27.4.2014 vyběhli naši borci za krásného slunečného počasí proti rezervě Šilheřovic, která přijela oslabená a nekompletní, ale přesto se její hráči snažili hrát fotbal a přes pro ně nepříznivý výsledek bojovali až do konce. Závada vyběhla na hřiště s již uzdraveným Danielem Štefkem a touhou odčinit prohru z předchozího zápasu ve Štítině. A začali jsme dobře, Šilheřovické béčko se stáhlo do obrané ulity, naši ale už v 8. min. po kombinaci Tesarčík (akce zleva) - Gryc (dorážka) otevřeli skóre -1:0. Závada útočila do plných, hosté se snažili o rychlé výpady, navíc jim vycházel ofsajdsystém, a několikrát, jako v případě střel Jiřího Lébla a Radka Tesarčíka, je podržel gólman. To trvalo do 34. min., kdy se uvolnil  Tesarčík, a střelou k tyči zvýšil na 2:0. Účet prvního poločasu uzavřel opět Tesarčík, kdy ve 39. min. po vysunutí Štefkem dal na 3:0. Vzápětí se do šancí řítili krátce po sobě  Robin Vitásek a opět Radek Tesarčík ale brankáře Šilheřovic nepřekonali.

Druhou půli začali lépe hosté, rychlý kontr ve 48. min. zakončili krásnou hlavičkou k tyči a snížili na 3:1. Poté už úřadovala Závada. V 51. min. zleva vypálil Daniel Gryz, a vedli jsme 4:1. V 62. min. nechal vyniknout brankáře hostí Michal Balon, jeho krásnou střelu vyrazil na roh. Poté přišly opět hvězdné chvíle ostrostřelce Radka Tesarčíka. V 74. min. po střele Robina Vitáska dorážkou dal na 5:1, a pět minut na to po akci Daniela Štefka elegantním obloučkem vsítil svou čtvrtou branku - 6:1. V 84. min. jsme kopali roh, nejvýš vyskočil Robin Vitásek a hlavičkou k tyči zvýšil na 7:1. A pořád nebyl konec. V posledních minutách zápasu hosté faulovali v pokutovém území Tesarčíka, k penaltě se postavil Jarda Náwrath, a účet zápasu uzavřel - 8:1. Hned po rozehrávce se o poslední útok pokusily Šilheřovice, Dušanovi Vitáskovi nezbylo než ve vlastí šestnáctce faulovat, ale následnou penaltu náš gólman Petr Krajíček fantastickým, ba přímo zázračným způsobem zlikvidoval. Závada porazila béčko Šilheřovic 8:1.

"Výsledek mně potěšil," řekl po utkání trenér Závady David Tomaka, "musíme ale také říct, že soupeř přijel oslaben, a náš tým ani moc neprověřil. Příští neděli hrajme o půl páté ve Velkých Hošticích, všechny naše příznivce na tento zápas zvu, a věřím, že opět jedeme na vítězné vlně."

TJ SOKOL ZÁVADA - T.J. SOKOL ŠILHEŘOVICE "B" 8:1 (3:0)

Góly Závady: Tesarčík (34., 39., 74., 79.), Gryz (8., 51.), R. Vitásek (84.), Náwrath (90. pen.).

Autor: Aleš Očko