25.8.2013 začal nový ročník 4.třídy Ondrášovky soutěže. Díky vaší přízni a návštěvám námi pořádanými akcemi, podpoře obecního úřadu Závada a sponzorským darům pana Richarda Wozniaka se mohlo naše mužstvo opět přihlásit do této soutěže a pokusit se obhájit minulé krásné 5.místo!!!

Na úvod nás přijel prověřit tým z nedalekého Háje ve Slezsku, který se po roční pauze přihlásil opět do soutěže. Mužstvo plné mladíků se zkušenostmi z dorostu Dolního Benešova, podpořené o staré vyhrané mazáky v obraně nás utvrdilo hned v úvodu zápasu, že nás nečeká nic lehkého, ba naopak, byla to zápletka, kterou by nenapsal lépe ani kdejaký spisovatel hororových povídek.

Zápas začal dle našich představ, hned od úvodu jsme tlačili hájecké před jejich branku, aktivní Daniel Štefek, podporovaný pasy Dana Gryze za obranu, nedával hájeckým vydechnout. Škoda některých neproměněných šancí, kdy jen těsně minuli bránu nebo je zneškodnil hostující brankář. Po jednom takovém pasu se Štefek řítil na osamoceného brankáře, ale byl přitom hostujícím obránce stažen za dres!!!

K údivu všech přihlížejících rozhodčí vytáhl jen žlutou kartu!!! Přitom pravidla jasně stanovují za tento zákrok kartu červené barvy!!! No asi pan rozhodčí studoval jiné pravidla, jinak si to neumím vysvětlit. Ještě že spravedlnost není slepá, vzápětí malou domů vystihl Honza Ender a řítil se sám na gólmana, ale všiml si lépe postaveného Dana Gryze a ten otevřel skóre zápasu- 1:0!

To co se dělo do konce prvního poločasu se nedá ani vysvětlit, ani dobře popsat, jako by jsme se utvrdili v hlavách, že to půjde samo. Začali jsme prohrávat osobní souboje, dostávalijsme se pod tlak a z toho pramenili chyby a góly na sebe nenechali dlouho čekat, takže jsme o poločasu odcházeli do kabin při skórem 1:3!!!

V kabině panovala pošmourná nálada, hlavy sklopené, ale ještě jsme nic nevzdávali. Řekli jsme si, že musíme více bojovat, běhat a lépe zakončovat. Trenér udělal změny v sestavě a ty se ukázali jako klíčové. Hlavně příchod Vojty Chřibka byl velmi klíčový, protože svým pohybem a jeho přesnými centry jsme se dostávali do zakončení. Po zahájení druhého poločasu jsme se vrhli do útoku a hnali se za otočením zápasu, ale co se nestalo. Po jednom z nakopnutí hájecké obrany směrem na naší branku se náš stopér Pepa Boček nedohodl s naším gólmanem Petrem Krajíčkem, toho využil rychlonohý hájecký útočník a vsítil čtvrtou branku utkání a bylo to 1:4!!! V ten okamžik by na nás nikdo nevsadil ani zlámanou grešli a to do konce zbývalo cca. 35 minut!!!

Právě v tento okamžik jako bájný Fénix s popela povstalo Zavadské mužstvo a rozpoutalo pravé fotbalové peklo, nejprve pět minut po brance na 1:4  převzal míč na půlicí čáře Dan Štefek,udělal si z hostujících hráčů doslova kužely a svojí parádu zakončil golem na 2:4!

Ihned po rozehrání jsme podnikli další útok tentokrát zleva, tam si poradil Vašek Ritnošík s obráncem a k tomu přidal krásný a přesný centr, kterým našel nepokrytého Dana Gryze a ten svým druhým golem v zápase snížil na 3:4!

Pořád jsme měli obrovský tlak, ale po centrech jsme nevyhrávali v dostatečné míře vzdušné souboje, proto poslal domácí trenér Robina Vitáska dopředu, na jeho místo nastoupil Tomáš Janeček a ze hřiště odešel Martin Skoupil. Tenhle tah se záhy ukázal jako velmi správný a k tomu i účelný!!! Hájecká obrana pod naším drtivým tlakem jen za cenu odkopů a rohů držela už jen jednobrankový náskok. Ale pak to přišlo, nevídaná radost jak diváků tak i naší lavičky, to když jsme z levé strany zahrávali rohový kop a byl to právě Robin Vitáse, který se po rohu vyšrouboval nejvýše a vyrovnal na 4:4! Za neutuchajícího jásotu domácích diváků, bylo naše mužstvo hnáno k pátemu gólu. A to se opravdu podařilo. V poslední minutě posunul Dan Gryz míč na Vojtu Chřibka, ten ho zatáhl po pravé straně, místo centru zvolil nahrávku na zcela volného Jardu Náwratha, ten jako starý lišák se vyhnul atakujícímu obránci a z hranice šestnáctky vymetl pravou šibenici hájecké branky a tím otočil stav utkání v náš prospěch a bylo to 5:4!!! Po rozehrání jsme si vše pohlídali, taktickým střídáním jsme hosty k ničemu již nepustili a nakonec všechny tři body, ač po strasti plné cestě zůstali doma!!!

Autor: Radek Lampa