V neděli 18.5. jsme vyrazili na půdu tradičního soupeře v Rohově, a nutno říct, že díky několikadenním dešťům, a odkladu většiny zápasů v okolí, dorazila na toto střetnutí i zajímavá divácká kulisa. Závada se od začátku netajila tím, že přijela vyhrát, a ačkoli se domácí snažili hrát důrazně, místy důraz přeháněli, byl dnešní zápas o tom, o kolik si hosté zlepší skóre. Už v 7 min. se do krásného sóla vydal Jarda Náwrath, chybělo jen efektivnější zakončení. V 15. min. po kombinaci Jaroslav Náwrath - Radek Tesarčík - Jiří Lébl, se posledně jmenovaný na pro něj netradičním postu útočníka nemýlil, a zakončením do prázdné branky otevřel skóre - 0:1. Vypadalo to, že si hosté otevřou brankostroj, ale opak byl pravdou. Závada místo své zažité kombinace po zemi, míče nakopávala, zbytečně ztrácela, za zmínku stojí tak jen utěšená akce Daniela Gryze, který ale branku netrefil. A tak až ve 38. min. se vydal do útoku Jarda Náwrath, prošel obranou a přesnou střelou k tyči, z hranice pokutového území, zvýšil na 0:2. A hned ve 42. min. Náwrath uvolnil Gryze, ten si narazil s Léblem, a vedli jsme 0:3. V poslední minutě prvního poločasu zahrozili domácí, míč se po jejich střele z dálky odrazil od břevna.

Druhý poločas ze začátku příliš záživnou kopanou nepřinesl, hra byla statická, bez pohybu a bez nasazení. Naštěstí v 54. min. Závada rozehrávala trestný kop, míč si postavil Robin Vitásek, nic nevymýšlel, trefil se k tyči a vedli jsme 0:4. Poté přišly chvíle domácího celku, kterým se hosty podařilo zmáčknout a několikrát se dostat do šance, naštěstí Petr Krajíček v naši brance zachoval klid a čisté konto. Závada prostřídala, zvýšila tempo a opět si začala vytvářet příležitosti. V 75. min. se k zakončení dostal David Kubiš, brankáře však nepřekonal. Vzápětí se akce vřítil Václav Ritnošík, vypálil z halfvoleje, branku těsně ale minul. V 78. min. utekl po pravé straně Tomáš Janeček, našel v šanci Radka Tesarčíka, a ten lišácky zvýšil na 0:5. V 82. min. po výkopu brankáře Krajíčka si míč zpracoval Tesarčík, skvěle uvolnil Daniela Štefka, a náš nejlepší střelec efektním obloučkem přes brankáře dal na 0:6. Blížil se konec zápasu a Závada toho pořád neměla dost. V 86. min. se do sóla vydal Tesarčík, lobovaný míč však šel těsně vedle. A v poslední minutě utkání po rohovém kopu dorážel Kubiš, skóre již ale nezvýšil. Vyhráli jsme v Rohově 0:6.

"Bylo to víceméně pro nás, a pro to v jaké jsme situaci, povinné vítězství" řekl po zápase trenér Závady David Tomaka, "dali jsme šest branek, Petr Krajíček vychytal čisté konto, nikdo se nezranil, to mně samozřejmě těší. Často jsme ale zbytečně ztráceli míč a nechávali se přehrávat ve středu hřiště, což by se nám s kvalitnějším soupeřem nemuselo vyplatit. Vyšlo nám střídání, kdy se podařilo oživit a zrychlit hru, což se potvrdilo na konečném výsledku. Teď nás čeká utkání doma s Darkovicemi, na které všechny zvu, a věřím, že naše vítězné ambice se tímto zápasem potvrdí."

SPARTAK ROHOV - TJ SOKOL ZÁVADA 0:6 (0:3)

Góly: Lébl (15.), Náwrath (38.), Gryz (42.), R. Vitásek (54.), Tesarčík (78.), Šrefek (82.)

Autor: Aleš Očko