Na den dětí, v neděli 1. června 2014 jsme doma v Závadě, před výbornou návštěvou a skvělou diváckou kulisou, přivítali běčko Hati, soupeře, který nás dokázal  na podzim porazit, takže náš team měl o motivaci víc. A nedá se říct, že by Závada začala špatně, v útoku řádil neudržitelný Radek Tesarčík, který v 9. min. utekl zleva, byl sice v úhlu, ale jelikož mu nikdo v šestnáctce nenabíhal, tak zakončil sám - a vedli jsme 1:0. Ve 13. min. kopal Jarda Náwrath z leva roh, míč propadl opět k volnému Tesarčíkovi, a ten jej z jedné uklidil k pravé tyči - 2:0. V 17. min. se po pravé straně protáhl Vojta Chříbek, našel v šanci Daniela Štefka, který ale jen trefil brankáře hostí. Ve 25. min. Štefek elegantně přehodil gólmana Hati, míč se snášel do opuštěné branky, jeden z obránců však jej stihl doběhnout a z brankové čáry uklidit do bezpečí. A pak se dlouho nedělo nic. Hra upadl do průměru, Hať nebezpečná nebyla, naši, jakoby se vývojem zápasu ukolébali, se utápěli ve zbytečných kličkách a nepřesnostech, ubrali jsme na rychlosti, takže se do konce prvního poločasu nic závažného nestalo.

Druhá půle začala tak, jak první skončila. Nudou a nepřesnostmi. Hosté se ojediněle dostali k útoku, či ke střele, v naší svatyni však potvrzoval svou formu brankář Petr Krajíček. Robin Vitásek, který kvůli zranění zůstal jen na lavičce, chvíli neposeděl, a tak ve vymezeném prostoru, určeném pro realizační team toho nachodil možná více, než jindy v zápase (zbytek realizačního teamu taky většinu utkání přes jeho neustálý pohyb neviděl). Ale naštěstí přišla 61. min., Radek Tesarčík vyslal dopředu Daniel Štefka, a po jeho přesné střele jsme vedli 3:0. A začal se opět hrát fotbal, rozběhali jsme hru, a opět si vytvářeli šance. V 67. min. se Jan Cigán probil zleva, uvolnil Tesarčíka, a ten si hattrick nenechal ujít - 4:0. V 83. min. se do své největší příležitosti dostali hosté, jejich táhlá střela trefila břevno naší branky. Závada toužila dát ještě pátý gól, a tak v poslední minutě se do závaru dostal Vojta Chříbek a Jardou Náwrathem, míč se pokoušel do sítě usměrnit ještě Dušan Vitásek, obrana soupeře jej však stihla odvrátit. Skóre se již neměnilo, vyhrál jsme 4:0.

"Těší mně samozřejmě vítězství a výsledek," řekl po  zápase trenér Závady David Tomaka, "škoda, že jsme zbytečně promarnili konec prvního a začátek druhého poločasu, zbytečně jsme upadli do průměru, čehož by lepší soupeř mohl snadno využít. Naštěstí jsme zabrali, a utkání dovedli do jasného závěru. Čekají nás poslední dvé kola, příští týden hostíme tradičního soupeře, tým Hrabyně (všechny naše příznivce na tento match zvu), a pokud chceme potvrdit naše ambice, musíme jít za vítězstvím."

TJ SOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL HAŤ "B"  4:0 (2:0)

Góly: Tesarčík (9., 13., 67.), Štefek (61.)

Autor: Aleš Očko