Vítězství v Chuchelné

První mistrovský zápas jarní sezony 2013-2014 sehráli hráči Závady v sobotu 5.4.2014 na hřišti tradičního soupeře v Chuchelné. Utkání mělo náboj derby, navíc domácí chtěli našim vrátit podzimní porážku. A nutno říct, že začali dobře, ve 4. min. využili chyby v obraně Závady, a po rohu z blízka překonali brankáře Krajíčka - 1:0. Hráči Závady byli zaskočeni, a Chuchelná byla v úvodu zápasu aktivním a důrazným soupeřem. Kvalita našeho teamu se ale začala projevovat, a ve 21. min. udeřilo – Daniel Gryz zatáhl míč po pravé straně, nacentroval do pokutového území, a Daniel Štefek nádherným volejem nedal domácímu gólmanovi šanci - 1:1. Závada ukazovala kvalitu, byla lepší, hrála svou hru založenou na kombinaci a rychlém přechodu do útoku (bohužel mizerný terén vedlejšího hřiště v Chuchelné byl další soupeř), a to se projevilo i na skóre. Ve 40. min. vyrazil z půli hřiště Radek Tesarčík, z domácí obrany si udělal tréninkové kužele a své parádní sólo zakončil střelou k tyči - 1:2. Účet prvního poločasu uzavřel Jaroslav Náwrath, který si zleva naběhl do šestnáctky a přeloboval brankáře Chuchelné (ten si na míč sáhl, ale cestě do sítě mu nezabránil) – 1:3.

Autor: Aleš Očko

V druhé půli jsme dál hráli svou hru, domácí se snažili kontrovat alespoň důrazem, dalším gólům ale Závadě nezbránili. Už ve 47. min. vypálil Dan Štefek, jeho střelu šikovně tečoval Tesarčík, a vedli jsme 1:4. A konečnou podobu dal výsledku v 62. min. úchvatnou střelou Gryz, jehož dělovka z dobrých 30 metrů se od břevna odrazila do sítě – 1:5.

„Musím říct, že jsme měli z tohoto utkání obavy, ale síla našeho mužstva se projevila a naše vítězství bylo zasloužené,“ řekl po utkání trenér Závady David Tomaka, "vnutili jsme soupeři svou hru, diktovali jme tempo, naše obrana až na jednu chybu nezaváhala. Dali jsme pět branek a navíc jsme několik příležitostí neproměnili. Příští neděli hostíme Služovice, věřím že ve své vítězné vlně budeme pokračovat.“

TJ SPARTAK CHUCHELNÁ B – TJ SOKOL ZÁVADA 1:5 (1:3)

Góly Závady : Štefek (22.), Tesarčík (40., 47.), Náwrath (43.), Gryz (62.).

Vytvořeno: 6. 4. 2014
Poslední aktualizace: 6. 4. 2014 0:00
Autor: Ondřej Lasák