Jak jsem předeslal v předchozím článku, tak mužstvo Závady zajíždělo v sobotu na horkou půdu do Hrabyně. Ihned po příjezdu bylo patrné, jak jsou hráči Hrabyně nažhaveni na zisk 3 bodů a posunutí se v tabulce na druhé místo!!!
Jako klíčové se ukázalo v průběhu utkání setrvání Dana Gryze, jenž posunul pracovní cestu až na neděli.
Zápas začal velmi opatrně z obou stran, mírnější převahu, co se týče kombinace v poli měli naši hráči. Velmi tvrdý terén a úmorné vedro dávalo všem hráčům na hřišti pořádně zabrat. Nejprve se osmělili naši hráči, respektive David Kubiš nebo Lukáš Novák. Zkoušeli střely z dálky. Pořekadlo "nedáš dostaneš se potrvdilo      i tentokrát. To se nedomluvili dva naši hráči a po následné jejich srážce se dostal k míči zkušený Vít Onderka a nedal jinak skvělému Petrovi Krajíčkovi šanci. Domácí vedli 1:0!
Hned na to, snad nervozitou z prvního golu se naši nechali zatlačit a domácí měli obrovskou šanci. Tu zlikvidoval pozorně chtající Petr Krajíček. Pak přišlo přerušení zápasu rozhodčím za účelem doplnění tekutin. Jestli voda v Hrabyni, či zázrak(jinak to asi nejde vysvětlit) způsobili, že se styl hry otočil o 180.stupňů. Nejprve střílel těsně vedle David Kubiš, pak za okamžik napřáhl z dobrých 30 metrů kapitán Jíří Lébl a trefil svou pumelenicí břevno Hrabyňské branky.
Za malou chvíli to přišlo. Po přečíslení hrabyňské zálohy našel David Kubiš krásnou přihrávkou Dana Gryze a ten vybíhajícímu brankáři nedal šanci a bylo to 1:1! Tak také skončil první poločas zápasu.
Druhý poločas zápasu začal tak, jako skončil ten první - velkou aktivitou našich hráčů. Hlavně neúnavný Jarda Náwrath ve středu pole a na pravé straně zálohy výtečný Jiří Lébl nenechali vydechnout hrabyňské obraně. Po jednom z výpadu Jiřího Lébla hasila situaci domácí obrana jen za cenu autu. Vhazování Davida Kubiše našlo přesně nohu nabíhajícího Robina Vitáska a ten za radosti našich fanoušků otočil skore na 1:2 v náš prospěch!!!!
Neuběhlo ani 10 minut od našeho golu a Jarda Náwrath našel krásnou přihrávkou Dana Gryze, jenž ještě nechal vyniknout domácího brankáře, který vytlačil jeho střelu reflexivně na roh.
Ten zahrál přesně David Kubiš a našel hlavu právě Dana Gryze a ten s pomocí břevna překonal gólmana domácích. Překvapivých 1:3 pro Sokol Závadu bylo na světě.
To ještě nebylo vše domácí byli pod velkým tlakem a naši hráči se vrhali do útoku. Deset minut před koncem si pohráli s domácí obranou a k zakončení se dostal Jarda Náwrath. Lišácky zvolil střelu placírkou přes dva obránce a domácí brankář vůbec nestačil reagovat a neuvěřitelných 1:4! A naše euforie neznala konců. Kdo by si to řekl před zápasem. Prostě fantazie!!!!
Těsně před koncem zápasu snížili domáci z dvoumetrového ofsajdu na 2:4, to už na naší radosti nic neubralo a domů jsme si odvezli opět tři krásné body s tak horké půdy jako je ta hrabyňská.

Autor: Radek Lampa