V sobotu 20. září 2014 jsme doma přivítali mužstvo Háje ve Slezsku "B", mužstvo, kterému bylo co vracet - hlavně za poslední zápas loňské sezony, kdy naše prohra na jejich hřišti nám vzala postup do 3. třídy. Háj oproti minulému ročníku oslabil o několik hráčů, kteří už výkonostně patří do vyšších soutěží (což momentálně v oddílech jako jsou Bohuslavice nebo Darkovičky prokazují), přesto se jedná o celek, který neradno podcaňovat. Trenér Závady Jiří Lébl zvolil na utkání vyloženě ofenzívní taktiku se třemi útočníky (Štefek, Staňo, Tesarčík), a průběh zápasu mu dal za pravdu. Od úvodu jsme se snažili usadit se na polovině soupeře, a už v 5. min. hrající trenér Jiří Lébl z pravé strany skvěle našel Jardu Náwratha, jehož pohotová dorážka otevřela skóre - 1:0. Poté přišly chvíle Radka Tesarčíka. Ve 13. min. dlouhý Léblův aut přistál na jeho hlavě - 2:0, a minutu nato jej vyslal do sóla Dan Gryz, Tesarčík si vychutnal i hájeckého gólmana, a bylo to 3:0. Zápas neměl nějaké extra tempo, ale Závada si průběh hry kontrolovala, až na výjimky soupeře k ničemu nepouštěla (a co prošlo pochytal brankář René Kocur), a do poločasu postupně spálila několik šancí (Tesarčík, Staňo, Štefek).

Druhý poločas se podobal prvnímu, Háj na zvrat neměl, a ani se o něj nepokoušel, domácí si vytvářeli šance a snažili se vylepšit si skóre. V 53. min. se dostal ke střele Gryz, ale minul. V 55. min. hodil Lébl rychle aut na Staňa, ten potáhl míč po pravé straně, přihrál po sebe Tesarčíkovi, a jeho dorážka doputovala až do sítě - 4:0. V 67. min. se po akci Robin Vitásek - Radek Tesarčík zaskvěl hostující gólman, stejně jako v 69. min., kdy po Náwrathově centru vyškrábl Staňovu hlavičku. Demolice hájecké rezervy pokračovala. V 74. min. po akci Danka Štefka těsně minul Náwrath, chvíli nato Štefkovu střelu brankář vyrazil na roh. V 78. min. se obranou proháčkoval Dino Staňo a střelou z úhlu da na 5:0. Chvíli nato Závada využila malého důrazu soupeře, Staňo vyrazil zleva na zteč a přesnou střelou k tyči zvýšil na 6:0. Poslední tečku za zápasem udělal v 86. min. Radek Tesarčík, když využil dlouhého pasu Danka Gryze a přesným lobem uzavřel stav utkání na konečných 7:0.

"Myslím, že naše výhra byla přesvědčivá," řekl po zápase trenér Závady Jiří Lébl, "I když zápas neměl zrovna vysoké tempo, splnili jsme, co jsme si předsevzali, dali sedm branek, žádnou nedostali, vytvořili jsme si několi dalších příležitostí, a po 4. kole už vedeme tabulku. Chleba se ale bude lámat v příštím kole, kdy v sobotu 27.9.2014 od 16 hod. hrajeme v Hati. Věřím, že nás naši příznivci přijdou povzbudit, a my budeme pokračovat ve výkonech, které naše prvenství potvrdí."

TJ SOKOL ZÁVADA - TJ HÁJ VE SLEZSKU "B" 7:0 (3:0)

Góly Závady: Tesarčík (13., 14., 55., 86.), Staňo (78., 82.), Náwrath (5.)

Autor: Aleš Očko