Podzimní mistr - TJ SOKOL ZÁVADA

V sobotu 25.10.2014 se odehrávalo poslední podzimní kolo soutěže 4. třídy 2014/15, a Závada vyrazila na půdu prozatím druhého celku, do Darkoviček. Předzápasové prognózy byly jasné. Ačkoli jsme si výhrou v předchozím kole doma nad Chuchelnou pojistili titul podzimního mistra, dnes nás čekal soupeř, s kterým se zřejmě budeme pasovat v jarních bojích o postup do 3. třídy, takže jsme hráli už o jarní body. Náš trenér Jiří Lébl zvolil opět ofenzívní taktiku, s útočnou dvojicí Dino - Daniel Štefek (Radek Tesarčík se jako mušketýr pracovně toulal po Francii), domácí trenér Strachota svůj mladý team naladil do bojovnosti, dravosti a aktivní hry, a hlavně z úvodu mladé pušky z Darkoviček naše zkušené borce proháněly po celém hřišti, a nedovolily jim ani na chviličku vydechnout. Ofenzívní choutky domácích trvaly minimálně dvacet min. první půle, přesto jsme i my dostali k příležitostem - ve 12. min. Daniel Gryc pálil nad. Ve 14. min. se po šanci Darkoviček vyznamenal náš brankář René Kocur. Ve 22. min. se zkoušel prosadit Dan Štefek, ale stejně jako o dvě min. později po rohu Jardy Náwratha branku minul. Ve 31. min. opět Štefek vyrazil proti domácí obraně, prokličkoval se až ke střele, tu mu ale gólman Darkoviček vykryl. Ve 36. min. kopali domácí trestný kop zleva, střílený centr proletěl našim vápnem a naštěstí se jen odrazil od břevna. Ke konci poločasu se nám již dařilo aktivity domácích eliminovat, naopak jsme přebírali otěže zápasu. Ve 43. min. po nadějné akci Dino - Štefek obrana Darkoviček míč odvrátila na roh, po jehož rozehrání krásnou hlavičku Dana Štefka brankář zlikvidoval. A přišla poslední minuta poločasu - Dino si zběhl po pravé straně, přihrál míč přes pokutové území, Dan Štefek jej pustil na volného Danka Gryze, a náš kapitán z první přesnou střelou k levé tyči otevřel skóre - 0:1.

Druhý poločas jsme dál hráli svou hru a šli za vítězstvím. Domácí hráči už tempo z počátku utkání nezopakovali, Závada se snažila skóre zvýšit a zápas rozhodnout. Ve 47. min. se po pravé straně prosadil Michal Balon, uvolnil Dina, ten posunul na Dana Štefka, jehož střela ale mířila nad. V 62. min. rozehrával opět Štefek v nadějné pozici trestný kop, míč ještě tečoval jeden z našich, bohužel nad. V  66. min. se k dalšímu trestňáku kousek za polovinou hřiště postavil Jarda Náwrath, jeho dlouhý milimetrový centr našel hlavu volného Dana Štefka, no a míč od něj nabral trajektorii proti pohybu gólmana přesně k levé tyči - 0:2. Team Darkoviček se nevzdával, jeho hráči se vrhali do útoku ve snaze výsledek zkorigovat. V 73. min. se opět vyznamenal náš gólman René Kocur, kdy nejdřív vykryl nebezpečnou střelu domácích, a vzápětí trestný kop. V 77. min. Štefek technickou střelou těsně minul pravou tyč Darkoviček, a hned na to se po centru Dana Gryze k hlavičce v dobré pozici dostal Michal Balon, mířil ale vedle. Ke konci zápasu jsme si už hlídali výsledek, a vítězství 0:2 uhájili.

"Byl to dobrý zápas, v kterém jsme proti nebezpečnému domácímu celku podali výborný, zodpovědný výkon, a myslím, že naše vítězství je zasloužené. Podzimní část soutěže se nám povedla, vedeme tabulku z náskokem šesti bodů, a myslím, že máme skvělou pozici do jarních bojů. Chci ještě jednou touto cestou hráčům, realizačnímu týmu a hlavně našim fanouškům poděkovat, a věřím, že se naši hrou budeme bavit i v příštím roce."

FK DARKOVIČKY - TJ SOKOL ZÁVADA 0:2 (0:1)

Góly: Gryz (45.), Štefek (66.)

Darkovičky B - Závada (téměř online)

S poděkováním domácímu kameramanovi nabízíme záznam utkání posledního podzimního kola, kdy se naši borci střetli na horké půdě v Darkovičkách s místním B - Teamem.

Autor: Aleš Očko

Vytvořeno: 26. 10. 2014
Poslední aktualizace: 26. 10. 2014 0:00
Autor: Ondřej Lasák