Vezeme výhru ze Služovic

V sobotu 2.5.2014 zavítal náš celek na do Služovic, kde jsme se střetli s místním B-teamem, ovšem doplněným o několik hráčů Áčka. Takže jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, co nás v případě postupu ve 3. třídě čeká. A můžeme konstatovat, že Závada v této konfrontaci obstála. Začalo se opatrně, domácí byli silní na balonu, naši zase dobře bránili a využívali možnosti k protiútoku. Z dálky to zkoušel Dan Gryz, mířil nad, po něm se ukázal Daniel Štefek, jeho bombu domácí gólman zlikvidoval. Až v 19. min. Mates Janík vysunul Jiřího Lébla, ten zprava nacentroval, míč domácímu stoperovi propadl k volnému Štefkovi, a vedli jsme 0:1. Služovice se snažily vyrovnat, naštěstí v naši brance stál Petr Krajíček, který ve 22. min. dělovku pod břevno vyškrábl na roh. Ve 29. min. kopala Závada trestný kop, míč si postavil Daniel Štefek a trefil břevno domácí branky. V 31. min. prošel Jiří Polák zprava jako nůž máslem služovickou obranou, nahrál volnému Štefkovi, a ten střelou k tyči zvýšil na 0:2. Domácí to nezlomilo, snažili se útočit, z trestného kopu nastřelili ve 34. min. břevno, a další šanci jim těsně před poločasem zlikvidoval Petr Krajíček.

Druhá půle byla hlavně o útočných snahách domácích, a dobře takticky zvládnuté defenzívě Závady. Ke skórování jsme Služovice nepustili, naopak, jak jen to šlo, vyráželi jsme do útoku. V 51. min. opět Daniel Štefek utekl po pravé straně, ale brankáře nepřekonal. V 59. min. na oplátku domácí těsně z voleje minuli Krajíčkovu branku. V 63. min. se Závadě podařilo vytvořit v domácí šestnáctce dokonalou trmu-vrmu, míč poskakoval v pokutovém území, gól z toho ale nebyl. V 67. min. se snažil prosadit Dino Staňo, brankář jeho střelu vyrazil na roh. Domácí stále měli sílu útočit, a Závada čekala na příležitost. A ta přišla v 83. min., kdy Štefek vysunul dopředu Dana Gryze, a ten s elegancí sobě vlastní parádním obloučkem nedal gólmanovi Služovic šanci – 0:3. A aby toho nebylo málo, o minutu později opět Dan Gryz se v akci jako přes kopírák dostal do stejné šance, teď ale mířil o centimetry nad. Vítězství jsme udrželi, a po výhře 0:3 si odvážíme všechny body.

„Musím říct, že Služovice se představily v dobrém světle, místy byly aktivnější, naštěstí jsme dobře bránili, a dařilo se nám proměňovat šance,“ neskrýval po zápase spokojenost trenér Závady Jiří Lébl. „Náš celek se tentokrát nehnal za brankovými hody, trpělivě jsme čekali na příležitost, a když přišla, byli jsme schopni ji využít. Příští sobotu 9.5.2015 hrajeme od 16,30 v Horní Lhotě, všechny tímto zvu, a věřím, že naši vítěznou sérii prodloužíme.“

TJ SOKOL SLUŽOVICE "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 0:3 (0:2)

Góly: Štefek (19., 31.), Gryz (83.)

Autor: Aleš Očko

Vytvořeno: 4. 5. 2015
Poslední aktualizace: 4. 5. 2015 0:00
Autor: Ondřej Lasák