V neděli 12.10.2014 nás čekal těžký zápas na půdě nevyzpytatelné Hrabyně. Team Závady se díky pracovním, i jiným povinnostem hráčů sešel ve velmi omezené sestavě, kdy ma předstoperu nakonec nastoupil (a skvělý výkon podal) generální sportovní manager David Tomaka, a jako střídající hráč musel v druhém poločase do pole i brankář Petr Krajíček, naopak domácí, jak už je tradicí, se na náš celek vyhecovali a i dostatečně připravili. Úvod utkání sice patřil našemu Danu Štefkovi, jehož dělovka lízala tyč, poté se ale otěží chopili hráči Hrabyně, kteří příkladně bojovali, nevypustili žádný souboj, a jak jen to trošku šlo, pouštěli se do útoku. Našim vadil nerovný terén, který ztěžoval kombinaci a hru po zemi, navíc, zejména v prvním poločase domácím vycházela sázka na důraznou, někdy až tvrdou hru, která jim plodila i příležitosti. V 16. min. zkoušel útočník Hrabyně dorazit zblízka prudký míč zleva, mířil však vedle, stejně, jako starší z bratrů Onderků po střele vzápětí nato. Ve 28. min. ohrozil domácího brankáře Dino, hlavičkoval ale vedle. Ve 32. min. se musel vytáhnout náš gólman René Kocur, kdy vyškrábl střelu k tyči, a hned po rozehrání Hrabyně nastřelila z úhlu vnější svár naši branky. Ve 40. min. domácí zaútočili po levé straně, centr před naši branku v obranném zákroku přizvedl Robin Vitásek, a přes již vyběhnuvšího Reného Kocura míč zapadl do sítě - 1:0. Byli jsme jako zkoprnělí, a to nás čekala ještě 45. min., kdy Robin chtěl zahrát malou domů, slabou přihrávkou však namazal útočníkovi Hrabyně, který mířil naštěstí těsně vedle.

Přišel druhý poločas a Závada se konečně začala prosazovat. Domácí už postupně ztráceli tempo, hostí najednou bylo plné hřiště, a všichni naši příznivci věřili v obrat. V 52. min. se ještě do výpadu vydali domácí, Kocur, ale byl na místě. V 59. min. se po levé straně zaútočil Daniel Štefek, jeho centr našel před domácí brankou Dina, který se v takových situacích nemýlí - po jeho hlavičce to bylo 1:1. V 68. min. se po akci Štefka vyznamenal brankář domácích, když míč vyrazil před sebe, aby v zápětí kryl i Léblovu dorážku. Závada bojovala, dřela, jezdila po zadku, domácí se již spokojovali jen s občasnými protiútoky. V 84. se opět nalevo uvolnil Štefek, jeho lehoučký, na milimetr přesný, nádherný centr se snesl na hlavu volného Jardy Náwratha, před nímž už jen zívala prázdná branka, která jen volala:"Dej si gól," naši fanoušci už začali jásat ... a Jarda trefil břevno. Závada se nevzdávala a buišila do svého soupeře ve snaze urvat všechny body. A v 86. min. se to povedlo - Marek Krupa zaběhl z míčem na levou stranu, počkal si až mu do šance vběhne David Kubiš, nacentroval a Kubiš se hlavičkou přes gólmana nemýlil, a stanovil konečný výsledek na 1:2.

"Děkuji všem našim hráčům za zvládnutí těžkého zápasu," neskrýval po utkání superlativy trenér Závady Jiří Lébl, "I přesto, že jsme hráli v pozměněné sestavě, zvládli jsme vše na výbornou. Po prohraném prvním poločase se ukázala síla našeho mužstva, a vítězství jsme si po bojovném výkonu v druhé půli jednoznačně zasloužili. Příští týden nás v sobotu 18.10.2014 v 15 hod. v Závadě čeká béčko Chuchelné, je to derby, takže nemůžeme hledět na to že jsme první a Chuchelná poslední, ale věřím že dnešní vítězství v tomto zápase potvrdíme."

SOKOL HRABYNĚ - TJ SOKOL ZÁVADA 1:2 (1:0)

Góly: Vitásek R. (40. vl.) - Staňo (59.), Kubiš (86.)

Autor: Aleš Očko