K BODU CHYBĚL KROK

TJ SOKOL SLUŽOVICE - TJ SOKOL ZÁVADA 3:2 (2:0)

V neděli 17.4.2016 jsme zavítali na horkou půdu vedoucího celku soutěže, Služovic. A po pravdě jsme nezačali dobře - už v 5. min. kopali domácí trestný kop, brankář Závady Petr Krajíček prudkou střelu jen vyrazil před sebe, a Borecki pohotovou dorážkou otevřel skóre - 1:0. Služovice hrály rychlý, důrazný fotbal, hosté se ale zahanbit nenechali. Těsně nad pálil Jarda Náwrath, dvakrát ohrozil domácího gólmana Dan Gryz, závěr poločasu ale patřil domácím. Ve 42. min. se jim povedl průnik obranou Závady, a Borecki střelou zblízka dal svůj druhý gól - 2:0.

Začátek druhé půle opět patřil Služovicím. Při centru nejvýš vyskočil Ciminga a bylo to 3:0. Bylo to nepříjemné, ale Závada ale již nějaký čas dokazuje, že se s ní musí počítat. V 55. min. poslal Aleš Dihel do šance Jiřího Lébla, a náš hrající trenér pohotově snížil - 3:1. V 62. min se parádní akcí blýskl Jarda Náwrath - prošel jako nůž máslem domácí obranou, zatáhl si míč doleva až k brankové čáře, jako na stříbrném podnosu jej naservíroval Jiříku Léblovi, a pro něj již bylo hračkou dorazit na 3:2. Opět bylo o co hrát, a oba teamy si až do závěrečného hvizdu nedarovaly ani metr trávníku. Vyrovnat mohl Mates Janík, ale z úhlu mířil jen do boční sítě, na druhé straně vše pochytal Petr Krajíček. Dramatický závěr už další gól nepřinesl, a tak se domácí radovali z výhry 3:2.

"Škoda, remíza by asi byla spravedlivější", řekl po utkání trenér Závady Jiří Lébl, "Druhý poločas nám vyšel, a až do konce bylo o co hrát, Služovice jsme dokázali přitlačit, a k bodu nám chybělo málo. Už příští týden v sobotu 23.4.2016 od 16 hod. hostíme Budišovice, máme jim co vracet, věřím, že naše fanoušky potěšíme výhrou."

Góly: 5. T. Borecki , 42. T. Borecki , 48. V. Ciminga - 55. J. Lébl , 62. J. Lébl

TJ Sokol Služovice: M. Brzezny - M. Kostřiba , V. Kremser , M. Polhoš , A. Rother , A. Ciminga - V. Ciminga , M. Kremser - T. Borecki - J. Míška , W. Hnida

TJ Sokol Závada: P. Krajíček - M. Janík , V. Ritnošík  (65. D. Kubiš), J. Lébl (85. J. Cigán) , A. Dihel , D. Gryz , J. Náwrath , R. Vitásek , M. Krupa , J. Sniehotta , J. Polák

Vytvořeno: 18. 4. 2016
Poslední aktualizace: 18. 4. 2016 0:00
Autor: Aleš Očko