OFENZIVA ZÁVADY ZHASLA STRAHOVICKÝ METEOR

TJ SOKOL ZÁVADA - SK METEOR STRAHOVICE 4:0 (2:0)

V sobotu 7.5.2016 jsme přivítali na domácím hřišti rezervu Strahovic. Tým hostí okupuje popředí tabulky, loni na podzim nás porazil, respekt ze soupeře teamu Závady však vydržel jen do 10. min., kdy Dan Gryz napálil tyčku branky strahovického gólmana Moravce. Vzápětí při dalším útoku se do centru z dobrých 40-ti metrů opřel Jiří Sniehotta, míč nabral trajektorii, a po neuvěřitelné, určitě dopředu přesně spočítané balistické dráze přeletěl brankáře, a od tyčky zapadl do sítě - 1:0. Hosté byli zaskočeni, ale nevzdávali se. Ve 28. min. zkoušeli vyrovnat z trestného kopu, brankář Závady Petr Krajíček fantastickým zákrokem naštěstí míč chytil. Rozehráli jsme, míč si po levé straně potáhl Dan Gryz, prosmýkl se mezi obránci a z hranice pokutového území překvapivou, ale o to přesnější střelou k levé tyči zvýšil na 2:0. Vypadalo to s námi dobře, Závada ovládala střed hřiště, byla aktivnější, a to ještě v poslední min. první půle musel zazářit gólman Strahovic při šanci Gryze (po skvělé rozehrávce Jardy Náwratha).

Druhý poločas začali aktivně hosté, ve snaze z výsledkem ještě něco udělat. Závada toho využívala při rychlých průnicích do nekonsolidované obrany, jako v 53. min., kdy Jarda Náwrath pálil z úhlu, byl z toho ale jen roh. V 60. min. domácí zahrávali další z četných rohových kopů, Náwrath z levé strany míč načechral přes šestnáctku na Robina Vitáska, ten jej dvojnásobnou hlavičkou přiťukl Dinovi, no a našemu kanonýrovi nezbývalo, než jej zblízka napálit pod břevno - 3:0. A aby toho nebylo málo, v 65. min. odražený míč doskočil k Aleši Dihlovi, který nekompromisní dělovkou k pravé tyči dal skóre definitivu - 4:0. Hosté rezignovali, Závada prostřídala, a dále se dostávala do šancí. V 77. min. z otočky vedle střílel Jan Cigán, v 80. min. po akci Náwrath - Lébl musel zakročit brankář, v 86. min. po trestném kopu zahrozily Strahovice, míč však trefil jen břevno Krajíčkovy branky. V předposlední minutě to ještě zkoušel Jarda Náwrath, jeho pumelice z trestňáku z dobrých 30-ti metrů však těsně minula Moravcovu svatyni. V dreby jsme porazili Strahovické béčko 4:0.

"Podali jsme parádní výkon," pochvaloval si utkání trenér Závady Jiří Lébl, "Byli jsme důraznější, rychlejší a dařilo se nám proměňovat šance, proto nezbývá než hráčům poděkovat. Příští neděli 15.5.2016 od 17 hod. hrajeme na půdě prvních Hněvošic, přijďte nás povzbudit, věřím že svou kůži nedáme lacino."

Góly: 10. J. Sniehotta , 30. D. Gryz , 60. L. Staňo , 65. A. Dihel

TJ Sokol Závada: P. Krajíček [10.0] - J. Náwrath [-] , L. Staňo [80. J. Lébl] , M. Janík [70. J. Cigán] , A. Dihel [-] , D. Gryz [-] , M. Balon [-] , R. Vitásek [75. J. Boček] , M. Krupa [-] , J. Sniehotta [65. V. Ritnošík] , J. Polák [-]

Vytvořeno: 9. 5. 2016
Poslední aktualizace: 9. 5. 2016 0:00
Autor: Aleš Očko