S BUDIŠOVICEMI NEROZHODNĚ

TJSOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL BUDOŠOVICE 2:2 (1:1)

V sobotu 23.4.2016 jsme se v dalším mistrovském utkání střetli s celkem Budišovic. Po podzimní prohře jsme soupeři měli co vracet, zápas však začal oboustranně opatrně. Do šance se dostali v 16. min. hosté, gólman Závady Petr Krajíček dělovku zpoza pokutového území vyrazil na roh. Ten ale hráči Budišovic zahráli výborně, na centr nevýš vyskočil Kubánek, a prohrávali jsme 0:1. Naši rozehráli, Aleš Dihel vysunul doprava Jiřího Lébla, ten jako na stříbrném podnose předložil míč Matesi Janíkovi, a pro našeho kanonýra bylo hračkou vyrovnat - 1:1. Minutu nato se opět vyznamenal náš brankář Krajíček, když zlikvidoval další dělovku hostí. Zápas chytil tempo, ve 21. min. se do sóla řítil Janík, jeho lob však branku minul. Ve 31. min. se Budišovice prodraly do šance zleva, Petr Krajíček však zachoval rozvahu, a míč mířící pod břevno vyrazil. Ve 36. min. hosté zahrozili hlavičkou zblízka, naštěstí mířili nad.

Druhou půli jsme začali skvěle. Brankář Budišovic Foldyna zaváhal při odkopu míče, trefil jen aktivního Janíka, ten si odražený balón pohlídal a do prázdné branky otočil na 2:1. V 52. min. se snažil z otočky prosadit čerstvý otec Dino Staňo, Foldyna byl tentokrát na místě. Domácí přidali na důrazu, ovládli střed hřiště, a snažili se náskok zvýšit. V 60. min. po trestném kopu Jardy Náwratha napálil odražený míč Marek Krupa, bohužel vedle. Pak se ale prosadili hosté, po centru zleva vyskočil nejvýš Polomský, a bylo to 2:2. Zápas nabíral tempo, oba teamy šly za vítězstvím. Líp na tom byli domácí, Jarda Náwrath výborně centroval zprava, Michal Balon hlavičkoval do téměř prázné brankky ... minul. Poté se snažil prosadit aktivní Janík, Foldyna jej však vychytal. V poslední minutě ještě pálil Aleš Dihel, bohužel zaké vedle. S Budišovicemi jsme se rozešli smírně 2:2.

"Podali jsme dobrý, obětavý výkon, šli jsme za výhrou, bohužel nám chyběl ten jeden gól," hodnotil utkání trenér Závady Jiří Lébl. "Soupeř ale byl kvalitní, Budišovice mají zkušený tým, ona ta remíza není neúspěchem. Už ve středu 27.4.2016 od 17,45 dohráváme doma zápas s Bolaticemi, přijďte nás podpořit, věřím že naše fanoušky potěšíme."

Góly: 17. M. Janík , 49. M. Janík - 16. R. Kubánek , 78. M. Polomský

TJ Sokol Závada: P. Krajíček [-] - M. Janík [-] , L. Staňo [-] , J. Lébl [85. J. Cigán-] , A. Dihel [-] , M. Balon [-] , J. Náwrath [-] , R. Vitásek [75. J Boček-] , M. Krupa [-] , J. Sniehotta [-] , J. Polák [-]

TJ Sokol Budišovice: K. Foldyna [-] - M. Polomský [-] , P. Hudeček [-] , T. Musial [-] , J. Zima [-] , T. Žywiak [-] , R. Kubánek [-] , M. Zajíc [-] , T. Halfar [-] , A. Mikovský [-] , P. Žůrek [-]

Vytvořeno: 25. 4. 2016
Poslední aktualizace: 25. 4. 2016 0:00
Autor: Aleš Očko