ÚVOD SEZONY V SUDICÍCH NEVYŠEL

TJ SOKOL SUDICE - TJ SOKOL ZÁVADA 3:1 (1:0)

Na pvní zápas v jarní část sezony 2016-17 náš team, pod vedením nového trenéra Jardy Klegy vyrazil do Sudic. V první čtvrthodině hry se obě mužstva pouze oťukávala a žádná šance se neurodila. Po opatrném úvodu se postupně začala ke hře dostali domácí, a postupně převzali taktovku utkání. V 19. minutě se na půlící čáře zmocnil míče sudický Tomáš Kryštof, z dobrých třiceti metrů napřáhl ke střele a míč zaplul k levé tyči naší branky - 1:0. I do konce poločasu diktovaly Sudice tempo hry. Několikrát nebezpečně zahrozily Pavlem Baránkem, ale jejich akcím vždy chyběla finální fáze a úspěšná přihrávka.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. V 52. minutě stál na začátku gólové akce Tomáš Kalmus, který vysunul na levé straně Tomáše Riemela, jenž odcentroval do vápna na Tomáše Zipse, který balón nekompromisně napálil po břevno Krajíčkovy branky - 2:0. V 66. minutě po akci Pavla Baránka a Tomáše Riemela, propálil vše, co mu stálo v cestě Vojtěch Kryštof - 3:0. Pak už Závada převzala otěže zápasu do svých rukou, vytvářela si šance a domácím bylo horko. Nejdříve Lukáš Staňo napálil míč do břevna. V 81. minutě po akci Vojty Persicha a přistrčení Dina snižoval Václav Ritnošík - 3:1. Naši tlačili, šance žila. V 90. min. byl v pokutovém území Sudic faulován Daniel Gryz, na penaltu se postavil Venca Ritnošík, tu ale našemu osvědčenému střelci ke vší smůle domácí brankář Jiří Plachtzik chytil. Na další akce už bohužel nezbyl čas, prohráli jsme 3:1.

Asistent trenéra David Tomaka po zápase neskrýval zklamání: "Škoda neproměněných šancí, domácí měli územní převahu a uměli ji využít. Nám patřil závěr, snížili jsme, nastřelili tyče, nedali penaltu, ale to je holt fotbal. Příští týden na apríla v sobotu 1.4.2017 hrajeme od 15,30 doma proti prvním Dobroslavicím, všechny zvu na fotbal, věřím, že vyhrajeme."

Góly: 18. T. Kryštof , 53. T. Zips , 66. V. Kryštof - 81. V. Ritnošík