BOLATICE DOSTALY ČTYŘKU

TJ SOKOL ZÁVADA - FK BOLATICE "B" 4:0 (1:0)

Na obstojném terénu jsme v Závadě přivítali vedoucí celek soutěže z Bolatic. A začali jsme bez respektu - už ve 2. minutě se vřítil jako uragán do hostujícího vápna Petr Joško, zpracoval si míč a přeloboval hostujícího brankáře - 1:0. Hosté byli zaskočeni, domácí útočili. V 18. min. Radim Husárik vyslal do sóla Dina, tomu míč v poslední chvíli odskočil. Vzápětí Dino pálil nad. Ve 23. min. Husárik z úhlu střílel vedle. V 35. min. centroval Petr Joško na bránu hostí tak, že z toho byl málem gól, z následného rohu hlavičkoval Maldini těsně vedle. V 38. min. vyrazil do úniku Danek Štefek, byl z toho zase jen roh. Bolatice se dostaly ke slovu až v závěru poločasu, ale jejich střela skončila nad a roh mířící přímo do branky vyrazil nad břevno Petr Krajíček.

Obraz hry se nezměnil ani po pauze. Závada nadále vedoucí celek přehrávala. Hned po přestávce pálil vedle Husárik. Po rohu v 48. minutě hlavičkoval Gryz mimo tři tyče. V 50. minutě už vybuchla v Závadě gólová radost, když po geniální uličce Dana Gryze se napravo uvolnil Daniel Štefek, ten posunul míč před branku a Dino už neměl problém dopravit míč do sítě - 2:0. Hosté nechtěli prohrát, přitlačili, ale díky nervozitě a hlavně výborné domácí defenzívě se do vyložené šance nedostali. Blížil se konec a Závada toho ještě neměla dost. V 80. min. přenesl Daniel Štefek míč přes celé hřiště z prava doleva  na Husárika, který vyslal dopředu Dina, jenž si obešel i hostujícího brankáře a zavěsil - 3:0. V 89. min. se před brankou hostí uvolnil Jiří Lébl, gólman Breuer jeho střelu vyrazil k Danu Štefkovi, ten ale technickou střelou těsně minul. Poslední gól padl až v nastavení, když si před šestnáctkou zpracoval míč Dan Gryz a s elegancí sobě vlastní vymetl levou šibenici hostující branky - 4:0.

"Musím celý team pochválit," radoval se po utkání Robin Vitásek, "Podali jsme výborný výkon, a věřím, že jej zopakujeme i v příštím zápase, který hrame v sobotu 7.4.2018 od 15,30 hod. v Darkovičkách."

Góly: 2. P. Joško , 50. L. Staňo , 80. L. Staňo , 90. D. Gryz