OBRAT V KOZMICÍCH

TJ SOKOL KOZMICE "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 2:3 (1:0)

Poslední Kozmice přivítaly na svém trávníku v sobotu favorizovanou Závadu. Hostující letka po celý zápas byla lepším týmem, ale Kozmice byly neuvěřitelně produktivní, a proto vedly o dvě branky. Závada začala pěkně od podlahy, ale Staňo nejdříve zatřásl břevnem a Majhoferovu střelu vylapal gólman Klimovič. Paradoxně tak udeřily Kozmice, když si po krásné individuální akci, kdy si udělal Rončka tři hráče a zavěsil nechytatelně pod víko - 1:0. Do konce poločasu Závada marně dobývala domácí tvrz. Hlavička Staňa po centru Martina Štefka mířila vedle. Střela Gryze taky nebyla přesná. Stejně se vedlo Staňovi a Denielu Štěfkovi, které vylapal kozmický gólman.

Hned zkraje druhé půle zaskočily Kozmice Závadu podruhé, když z rychlého brejku Velc zamířil neomylně k tyči - 2:0. Závada se poprvé dokázala gólově prosadit v 57. minutě, když kanonýr Daniel Štefek se probil jako buldozer do vápna a zaířil k tyči - 2:1. O pět minut později vznikl závar v domácím pokutovém území, kdy dvakrát střílel Majhofer, a po něm Robin Vitásek a míč nešťastně sjel domácímu Kovalovi po chrániči do branky - 2:2. V 71. minutě opět závadský Staňo mířil hlavou vedle. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 83. minutě, když po akci Daniela Štefka sám jmenovaný mířil přesně do kasy - 2:3.

Předseda Závady Jiří Škroch si po utkání oddychl: Byly to nervy, hráli jsme zbytečně nervózně a domácím vše vycházelo. Nakonec se ale naše kvalita projevila a tak si vezeme tři body. Nyní máme volný los, takže další zápas sehrajeme doma v sobotu 9.6.2018, kdy od 17. hod. hostíme béčko Štěpánkovic.

Góly: 15. D. Rončka , 50. R. Velc - 57. D. Štefek , 62. R. Vitásek , 83. D. Štefek