BOD ZE ZÁVĚRU UTKÁNÍ

TJ SOKOL MELČ - TJ SOKOL ZÁVADA 2:2 (2:1)

Souboj nováčků okresního přeboru vítěze nenabídl. V úvodní dvacetiminutovce byla aktivnější hostující Závada. Ve 12. minutě po akci Vitásek, Chřibek, Gryz posledně jmenovaný ani na třikrát nepropasíroval míč do domácí sítě. O minutu později zahrozila Melč rychlým kontrem, ale balon skončil nad hostující bránou. Závada se ujala vedení ve 25. minutě, když Krupa rozehrál rychle přímý kop do šestnáctky, kde Majhoferovu střelu stačil ještě brankář Lebeda vyrazit před sebe, ale na dorážku Patrika Štefka byl již krátký – 0:1. Za sedm minut vnikl po přihrávce Martínka do hostujícího pokutového území Ladner, kterého sestřelil brankář Přibyl a Hoferek se z nařízeného pokutového kopu nemýlil – 1:1. V závěru poločasu otočil výsledek zápasu kapitán Martínek, jehož střela šťastně zaplula do branky a gólman Přibyl byl krátký – 2:1.

Ve druhé části byla aktivnější hostující Závada a Melč se spíše bránila a snažila se udržet těsný náskok. Hra se odehrávala především ve středu hřiště a žádná výraznější šance k vidění nebyla.  Zajímavé okamžiky přišly až v závěru zápasu, kdy byl nejdříve vyloučen domácí hráč Hora za faul na Gryze. Z následného přímého kopu vznikl v domácím vápně závar, ve kterém se nejlépe zorientoval závadský Vitásek, který nohou srovnal účet utkání – 2:2. Hned po rozehrání míče rozhodčí fouknul do píšťalky a zápas ukončil.

"Remíza je zasloužená, ale při troše štěstí jsme mohli i vyhrát, protože jsme měli více ze hry. Bod ze hřiště soupeře bereme", řekl po utkání vedoucí Závady Jn Cigán. "V sobotu 31.8.2019 hostíme doma od 16,30 Těškovice, věřím v další bodový zisk."

Góly: 32. J. Hoferek (p.) , 44. M. Martínek - 25. P. Štefek , 90. R. Vitásek