VE ŠTÍTINĚ ANI BOD

TJ TATRAN ŠTÍTINA - TJ SOKOL ZÁVADA 2:1 (0:0)

Souboj dvou posledních týmů tabulky nabídl spíše boj se šťastnějším koncem pro domácí Štítinu. Úvodní čtvrthodina patřila domácí družině, která ale ze své převahy nedokázala vytěžit žádnou šanci. Závada po čtvrthodině se dostal poprvé do zakončení a Daniel Štefek, který se uvolnil v šestnáctce a nastřelil tyčku přihlížejícího brankáře Martina Vitáska. Na domácí kopačky se pak začala vkrádat nepřesnost a teprve ve 35. minutě poprvé vystřelil mezi tři tyče Marek Vitásek. To hosté byli opět nebezpečnější, když lob Daniela Štefka našel Staňa, jenž ale rozezvonil pouze domácí břevno.

Po přestávce domácí přeskupili své řady, ale přesto to byla opět Závada, kdo poprvé zahrozil. V 50. minutě se po bleskovém kontru dostal míč ke kapitánovi Danielu Štefkovi, který ale špatně seřídil mířidla. Pak už se dostala ke slovu Štítina, když v 57. minutě po chybě v hostující obraně, se svým typickým způsobem dostal před Krajíčka Vavrečka a kostrbatě otevřel skóre – 1:0. O patnáct minut později si zadáci Závady nerozuměli, míče se zmocnil Škroch, který předložil míč jak na zlatém podnosu Vavrečkovi, který ho jen zasunul do sítě – 2:0. Závada nehodila flintu do žita, a v 77. minutě propadl míč až ke kapitánovi Danielu Štefkovi, který vymetl roh domácí branky – 2:1. Závěrečný tlak Závady už byl platonický a Štítina si připsala tři body. Štítina tak přeskočila po výhře svého soupeře, kterého přikovala na poslední místo tabulky.

"Byl to typicky remízový zápas, ale domácí byli šťastnější. Zápas byl jinak takový nemastný neslaný, spíše to byla kopaná. My jsme na začátku druhé půle udělali dvě chyby a ty domácí potrestali. My už jen snížili. Škoda že jsme v první půli nevedli, šance na to byly," řekl po utkání kapitán Závady Danek Štefek, "Jsme sice poslední, ale jsme teprve v polovině soutěže. Přes zimu se připravíme a věřím, že jaro bude opět naše."

Góly: 57. D. Vavrečka , 72. D. Vavrečka - 78. D. Štefek