Je neděle 10.11.2013 a naše mužstvo od 14:00 přivítalo na domácím hřišti mužstvo Chuchelné "B". Jedná se o dohrávku zápasu z 8.9.2013 kdy jsme hostům z Chuchelné vyšli vstříc. Ještě než zápas začal, musel domácí trenér vyřešit dvě změny v sestavě, protože z minulého zápasu v Hrabyni jsme si dovezli dvě červené karty (Krajíček, Boček) a disciplinární komise naše hráče potrestala zákazem startu na jedno utkání!!! Takže do brány se postavil s odhodláním Robin Vitásek a Pepíka Bočka zastoupil Jirka Lébl na předstoperovi.
Všichni jsme věděli že tento zápas jebránjako místní derby dvou od sebe nedalekých vesnic. Hosté nenechali nic náhodě a povolali hráče s A týmu aby pomohli porazit naše Zavadské mužstvo. Ještě větší náboj tomu dodával fakt že náš Sokol Závada vede tabulku 4. třídy!!! Dobře jsme věděli že pokud dnes porazíme hosty s Chuchelné tak náš náskok v tabulce na druhý Háj "B" bude již šestibodový!!!
Jako hlavní rozhodčí byl nominován p. Banetka Antonín z Opavy. Zápas začal před početnou kulisou diváků jak z řad domácích tak z řad fanoušků s Chuchelné. Od začátku se zápas nesl v rychlém tempu, naši hráči věděli že musejí býti hlavně trpěliví a že velkou pomoc bude potřebovat také v bráně zaskakující Robin Vitásek.
Takže všechny pokusy o střelbu z hranice šestnáctky byli v čas zblokovány a ty co prošli pokryl s klidem náš gólman. Naši dva útočníci dávali obraně Chuchelné pořádně zabrat a jen klid v zakončení nebo trochu štěstíčka chybělo abychom otevřeli skóre zápasu již v prvním poločase. A protože se tak nestalo tak se rozešli obě mužstva poločasovým výsledkem 0:0 do kabin.

V kabině náš trenér zdůrazňoval abychom byli trpěliví, že jsme jen krůček od toho abychom branku vstřelili a tento vypjatý zápas dovedli do vítězného konce a užili si zimní přestávku a vánoční svátky s hřejivým pocitem a pohledem na tabulku kde naše mužstvo okupuje první místo s šestibodovým náskokem. Tak jak jsme první poločas skončili tak jsme druhý začali a to velkou aktivitou, která ihned ve 46 minutě utkání slavila úspěch. To dostal přihrávku Vojta Chřibek, zbavil se obránce a přesným centrem našel v šestnáctce zcela nepokrytého Daniela Štefka, ten centrem nepohrdl, rychle zpracoval a tvrdou přízemní střelou překonal vybíhajícího gólmana hostů a bylo to rázem 1:0!!!
Hosté se po inkasované brance snažili o vyrovnání ale naši chlapci je nepouštěli do vyloženějších šancí až na jednu, kdy v závaru před naší brankou se dostal k hlavičce jejich útočník a pokoušel se našeho vyběhnutého brankáře přelobovat, ale jeho úmysl přečetl skvěle hrající Jirka Lébl a míč hlavičkou poslal do bezpečí. Jak se říká nedáš dostaneš, tak se také stalo, běžela 75 minuta utkání naši kluci podnikli protiútok. Ke střele se dostal aktivní Daniel Štefek, jeho ránu jěště z hranice šestnáctky hosté z velkou námahou pokryli, ale odraženou střelu s klidem pokrového hráče dorazil Radek Tesarčík a vedli jsme 2:0!!!
Do konce zbývalo 15 minut a hráči Chuchelné místo korekce stavu, začali diskutovat s rozhodčím a uchylovali se k hrubým až zákeřným faulům. Nejprve byl udeřen při výskoku do oblasti břišní náš kapitán Dan Gryz a pak brutálně zezadu kopnut Jarda Náwrath. Ale ani toto počínání ze strany Chuchelné nás nevyvedlo z klidu a nadále jsme podnikali nebezpečné útoky. Po jednom takovém v 85 minutě, kdy rychlostně předčil hostujícího obránce Radek Tesarčík a snažili se najít nabíhající spoluhráče, byl nedovoleně zastaven v pokutovém území a hlavní rozhodčí neváhal a nařídil správně pokutový kop. A na ty máme Jardu Náwratha, který ani tentokrát nezaváhal a upravil konečný výsledek zápasu na 3:0!!! ve prospěch Sokolu Závada. Takže naše podzimní mise byla splněna do posledního puntíku. První místo v tabulce patří našemu mužstvu TJ Sokolu Závada!!!!!!! a to se šestibodovým náskokem před pronásledovateli.

Autor: David Tomaka