ROZHODL DRUHÝ POLOČAS

TJ SOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL SUDICE 5:2 (2:1)

V sobotu 20.4.2019 jsme doma hostili nebezpečný team Sudic. A byli to hosté, kteří líp začali a už v 5. min. Tomáš Riemel prošel naši obranou jako nůž máslem a otevřel skóre - 0:1. Závadě se podařilo vyrovnat v 10. min, kdy se do brejku vydal Danek Štefek, před brankou posunul Dinovi a bylo to 1:1. Hosté mohli vedení opět strhnout na svou stranu ve 21. min., efektní volej jen orazítkoval tyč branky Petra Krajíčka. Sudice v této fázi zápasu hrály odvážně, dobře se pohybovaly a ovládly střed hřiště. Domácí se mohli radovat ve 25. min. - do vyložené šance se dostal Štefek, míč si v šestnáctce zpracoval, vypálil, bohužel o fous nad. Ve 43. min. se povedlo Závadě otočit skóre. Dino uvolnil Dana Gryze a ten střelou od břevna dal na 2:1. Vzápětí po akci Michala Kozla opět Gryz pálil vedle.

Druhý poločas již patřil domácím. Sudice postupně vyklidily střed hřiště a Závada se vrhala do brejků. v 52. min. se Michal Kozel v závaru v šestnáctce hostí ještě neprosadil, minutu na to David Kubiš vyslal zleva do úniku Marka Krupu, který fantastickým sprintem proletěl obranou, míč jako na stříbrném podnose naservíroval Dinovi, no a ten do prázdné pohodlně zvýšil na 3:1. Hned v 55. min. utekl zprava Dino, posunul po sebe Jiřímu Léblovi a bylo to 4:1. Minutu na to se zkoušeli prosadit hosté, Krajíček však dorážku kryl. V 58. min. do sóla vyrazil Dan Gryz, už už obešel i gólmana Sudic Bočka, ten mu však v poslední chvíli míč vyškrábl na roh. V 69. min. po rohovém kopu v šanci hlavičkoval Robin Vitásek, Boček však byl na místě. V 72. min. se hostům povedlo trefit po dorážce tyčku Krajíčkovy branky, v 77. min. díky penaltě opět Tomáš Riemel snížil na 4:2. Domácí to ale nerozhodilo, Dino v 85. min. po úniku střelou k tyči zvýšil na 5:2, vzápětí spálil šanci Dan Gryz. Výsledek se již nakonec neměnil, Závada porazila Sudice 5:2.

"Podali jsem hlavně ve druhém poločase velice dobrý výkon a vítězství bylo zasloužené," pochvaloval svůj team předseda Závady Jiří Škroch. "Zůstáváme v tabulce stále na třetím místě, což nás těší, čeká nás ale v sobotu 27.4.2019 od 16,30 derby v Bohuslavicích, věříme, že naše kvalita se prosadí, nepojedeme domů s prázdnou."

Góly: 10. L. Staňo , 43. D. Gryz , 53. L. Staňo , 55. J. Lébl , 85. L. Staňo - 5. T. Riemel , 77. T. Riemel