PROHRA PROTI DESETI

TJ SOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL LITULTOVICE 1:4 (1:1)

Litultovice sice hrály celý zápas v deseti, ale ze Závady si zaslouženě odvezly tři body. Už po pěti minutách ale netrefil centr zleva Martin Štefek před prázdnou hostující brankou. Po čtvrthodině hry fauloval brankář Přibyl Štavíka a nařízenou penaltu s přehledem poslal do brány Cihlář – 0:1. Ve 23. minutě dlouhý aut Kubiše přistál na hlavičce Robina Vitáska, jehož pokus vytěsnil na roh brankář Toporčák. Domácí srovnali z následného rohového kopu Daniela Štefka, když vletěl do vápna jako tank Martin Štefek a jeho prudká hlavička málem protrhla síť – 1:1. V dalším průběhu hry se do hostujících šancí dostávali nejprve Cihlář, kterého zblokovala domácí obrana, a po něm si střelou Haase poradil Přibyl. V závěru vychytal na druhé straně solo Danela Štefka litultovický gólman Toporčák, což byl asi klíčový okamžik zápasu.

Ve druhé části Litultovice dřely, bojovaly a zaslouženě pak třemi góly rozhodly o svém zasloužené výhře. V 53. minutě ještě proti hostující šanci vytasil brankář Přibyl vynikající zákrok. V 54. minutě dostal do vápna přesnou nahrávku litultovický Minarčík a s pomocí tyče dopravil balon do sítě – 1:2. Za třináct minut vhodil Haas aut na Tenglera, který si míč zpracoval a nekompromisně napálil balon pod břevno – 1:3. Litultovice pak mohly navýšit skóre Cihlářem ale ten neuspěl. Stejně se vedlo na druhé straně po nahrávce Daniela Štefka i Kubišovi, kterého vychytal Toporčák. Šest minut před závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího dostal Konečný přihrávku na hranici ofsajdu a našel pod sebou Čermína, který přes dva obránce doslova dotlačil míč do sítě – 1:4.

"Hráli jsme špatně. byli jsme sice oslabení, ale soupeř přijel jen v deseti a byl k poražení. Dostáváme snadné góly, to nás sráží a stojí nás to body," řekl po utkání GSM Závady Jan Cigán."Litultovice bojovaly o každý drn, nevypustily jediný balón a proto vyhrály. Příležitost k nápravě máme hned příští sobotu 5.10.2019, kdy doma hostíme Vávrovice a veřím, že body tentokrát uhájíme."

Góly: 24. M. Štefek - 15. R. Cihlář (p.) , 54. O. Minarčík , 67. J. Tengler , 84. J. Čermín