VÝHRA NA LEADEREM Z DOBROSLAVIC

TJ SOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL DOBROSLAVICE 1:0 (0:0)

Za krásného jarního počasí jsme doma přivítali celek z Dobroslavic. Soupeř vede tabulku, loni nás doma porazil, roli favorita ale v první půli neplnil. Popravdě se nebylo ani na co koukat. Hosté zaútočili v 7. min. po chybě naší obrany a pak ve 14. min. po úniku po pravé straně, jejich šance ale náš gólman Petr Krajíček bravurně vykryl. Hrál se úporný bojovný fotbal, hlavně ve středu hřiště, šance byly minimální, těsně před poločasem to zkoušel náš Venca Ritnošík, hrající aktivně na hrotu, ale pálil nad.

V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, byl to spíše boj než fotbal. Naštěstí pro Závadu se k tresnému kopu z více než 25-ti metrů postavil Ritnošík, míč po jeho dělovce obkroužil zeď a u levé tyče rozvlnil síť - 1:0. Dvě minuty na to po rohovém kopu v šanci hlavičkoval Dan Gryz vedle. Pak už začali taktovku přebírat hosté z Dobroslavic. Evidentně si přijeli pro body, obsadili střed hřiště a hnali se do útoku. V 65. min. se dostal do šance Jan Stupka, Krajíček jeho střelu vyrazil na roh. V 68. min. se po dalším trestném kopu Vency Ritnošíka Dan Gryz hlavičkoval těsně vedle. Dobroslavice zkoušeli pálit ze všech pozic, na jejich kopačky se ale začala vkrádat nervozita a nepřesnost. V 78. min. se do stoprocentní šance dostal Václav Chromečka, Krajíček v naší brance naštěstí čaroval. Zápas nabíral grády, Závada se soustředila na defenzívu, hosté se snažili urvat co se dá. Bránili jsme a nakonec slavili vítězství. Naši hráči si sáhli skoro na dno, ale gól si vstřelit nenechali, vyhráli jsme 1:0.

"Byl to strašně těžký zápas," oddychl si po utkání GSM Závady David Tomaka. "Hosté to s postupem myslí vážně, o to je naše výhra cennější. Hráčům musíme poděkovat, dneska to nebylo ani tak o fotbale, jako o vůli a bojovnosti, naši to doslova vydřeli. V neděli 9.4.2017 hrajeme od 15,30 na půdě dalšího aspiranta na postup, teamu Služovic a věřím, že ani tentokrát neodejdeme s prázdnou."

Góly: 50. Ritnošík

Sestava TJ Sokol  Závada: Krajíček - Krupa, Vitásek R., Ječmínek, Janeček - Gryc, Náwrath (Staněk), Chříbek (Lébl), Dihel, Persich - Ritnošík (Fojtík)

Vytvořeno: 3. 4. 2017
Poslední aktualizace: 3. 4. 2017 0:00
Autor: Aleš Očko