Dne 28.09.2013 od 16:30 sehrálo naše mužstvo další mistrovské utkání a to na horké půdě v Šilheřovicích s tamním rezervním týmem. Nutno dodat, že Závadští ještě na tomto hřišti nezvítězili a k tomu ještě musel náš trenér postrádat z rodinných důvodů 7 hráčů základní sestavy. Ještě, že také A tým Šilheřovic hrál také ve stejný den i hodinu své mistrovské utkání a tak se síly vyrovnaly.

V den utkání vstoupil do svazku manželského náš kapitán Dan Gryz, kterému jsme vítězstvím v Šilheřovicích chtěli dát ještě jeden dodatečný dárek. Po příjezdu na stadion jsme si v kabině říkali, že ač jsme oslabeni o 7 spoluhráčů, tak budeme všichni na hřišti bojovat i za ně a Danovi ten dárek odsud dovezeme!!! Všichni co nastoupili v základní sestavě bojovali jako lvi. V bráně stál jistý Petr Krajíček, nakopávané balony kryl Robin Vitásek a hlavu celému snažení a vývoji hry dával Jarda Náwrath.

První poločas se nesl v bojovném duchu, naše mužstvo až na malé zaváhání z kraje prvního poločasu, kdy balon propadl při jedné z šancí až k nohám zcela nekrytého domácího hráče, který se šance doslova lekl a nezakončil. Tak jsme soupeře k ničemu nepustili a se střelami z dálky, které prošly si s klidem poradil Petr Krajíček. Byli to právě naši hráči, kteří diktovali tempo a mohli před přestávkou udeřit ze standardní situace. To po faulu na našeho hráče se k míči postavil úspěšný exekutor z minulého zápasu se Štítinou, Robin Vitásek a svou střelou okolo zdi nechal vyniknout výborného domácího gólmana, který ani dorážejícímu Danielovi Štefkovi nedopřál otevřít skóre tohoto zápasu. Proto také oba týmy odcházeli do šaten za bezbrankového stavu. Do druhého poločasu udělal trenér změnu v sestavě, kdy místo Honzy Endera nastoupil na hrot k Danielu Štefkovi Lukáš Novák, který od začátku plnil pokyny, které mu trenér předal. To jsme domácí dostávali pod tlak a bylo jen otázkou času, kdy domácí obrana kapituluje. Když už jsme domácí obranu rozebrali a řítili jsme se na domácího brankáře, tak nad hlavu vyletěl praporek domácího pomezního!!! Pořád jsme si říkali, že musíme být trpěliví, a že to přijde.... a taky přišlo a k tomu nám také dopomohl domácí stoper, ten doslova likvidačním skluzem uprostřed hřiště atakoval do té doby skvěle hrajícího Tomáše Janečka, který díky bohu stačil, ač si to vůbec nepamatuje, nadskočit, ale přesto byl sestřelen zásahém na své pravé koleno které měl již operováno. Tento hrůzný okamžik ohodnotil po zásluze rozhodčí p.Hladík červenou kartou!!! Tomáše, který odkulhal a musel střídat nahradili trenér David Tomaka a po dlouhé době jsme zase spatřili již známou stoperskou dvojici, která spolu odehrála desítky utkání za Zavadský tým. A nic z toho nezapomněli, šlapali jako hodinky a naše mužstvo vyráželo ke steči šilheřovické branky. Velkou šanci zmařil domácí gólman Danielu Štefkovi, po krásném pasu od Davida Tomaky se už už řítil do stoprocentní šance Vašek Ritnošík, ale opět nesmyslně vylétl praporek domácího pomezního. A tak minuty do konce zápasu utíkali obrovským tempem, po jednom ze závaru před domácí brankou došlo k faulu na našeho hráče a kopal se přímý kop. K exekuci se postavil Jarda Náwrath přesnou střelou do levé šibenice domácí branky jsme si všichni mysleli, že již překonal domácího gólmana, ale ten vytáhl zákrok z říše snů!!! Jeho ránu tygřím skokem vyrazil na roh. Všichni jsme si již podvědomě říkali, že to skončí 0:0. S tím ale nesouhlasilo duo Štefek-Náwrath, po další akci našeho týmu si před šestnáctkou všiml Danek Štefek lépe postaveného Jardy Náwratha, ten si míč před vyběhnutým domácím obráncem posunul do lepší střelecké pozice a přesnou střelou, kterou ještě domácí hráč skluzem lehce tečoval nedal k velké radosti nás i našich fanoušků šanci a vsítil jediný gól utkání. Naše radost nebrala konce. Závěr zápasu jsme si pohlídali a po zásluze si vezeme domů zasloužené vítězství.

Dovolte mi, abych Vás, všechny naše fanoušky pozval na další utkání ve kterém 6.10.2013 od 15:30 přivítáme na domácím hřišti celek Velkých Hoštic"B" který ještě minulou sezonu hrál 3.třídu!!! Věříme že spolu s vašimi hlasivkami se nám podaří doma zvítězit a připsat další 3 body do tabulky.

 

Autor: Radek Lampa