Je sobota 2.11.2013 a naše mužstvo Sokola Závada zajíždí k poslednímu zápasu podzimní části sezony 2013-2014 a to na horkou půdu do Hrabyně. Jak horká ta půda byla tak to se Vám budu v tomto článku snažit vylíčit. Vždy jsem si myslel že fotbal se hraje 11 na 11 ale naše mužstvo v Hrabyni nastoupilo ještě proti jednomu velkému hráči a to byl hlavní rozhodčí!!! To co od začátku předváděl to se opravdu dalo vyjádřit jen těma nejhoršími slovy. Žluté karty rozdával na naší straně jen za pouhé vysvětlení či nepodání míče přímo do ruky rozhodčímu. To na druhé straně za brutální fauly na Robina Vitáska a Jiřího Sniehottu přešel jen slovy no no!!! Opravdu kdo neviděl ten neuvěří a k tomu se snažil vyhazovat naše fanoušky, kteří měli řádně zaplaceno!!! Jenže ani tyhle podpásové údery naše kluky na hřišti nedostali na kolena. Drželi jsme za jeden provaz a bojovali jako jeden muž a to se nám vyplatilo ve 24 minutě utkání to Daniel Štefek zatáhl balon po levé straně, zpětnou přihrávkou našel naběhnutého Jiřího Lébla, který přízemní střelou otevřel skoré zápasu a vedli jsme 0:1!!! Už to vypadalo že se do kabin půjde za stavu 0:1 pro náš tým. Do konce poločasu zbývali jen tři minuty a naše mužstvo dostalo domácí pod tlak před jejich brankou. Domácí stoper ve snaze odhlavičkovat míč jej zasáhl tak nešťastně že se k němu dostal náš Daniel Štefek který nezaváhal nabídnutou šancí a zvýšil na 0:2 ale to nebylo vše, k úžasu všech totiž domácí pomezní odmával ofsajd!!! A hlavní rozhodčí i když to odporuje pravidlu o ofsajdu odpískal našemu útočníkovi ofsajd, do kterého ho dostal domácí  obránce!!! Prostě neuvěřitelné ale jak jsem napsal na začátku kdo neviděl tak neuvěří. A to ještě nebylo vše, emoce vládli na hřišti a naši hráči se nechali strhnout diskusemi s rozhodčím. Domácí toho využili a podnikli útok, který zakončili tvrdou střelou se kterou měl spoustu práce Petr Krajíček, vyrazil ji jen před sebe a dobíhající útočník poslal míč do naší branky. Už už to vypadalo na vyrovnání, ale to odmítl Radomír Švidrnoch, který obětavým zákrokem vykopl míč z brankové čáry!!! Odkopnutý míč skončil za postranní čárou, domácí vhodili dlouhý míč do našeho pokutového území tam se dostal až k Robinovi Vitáskovi, který ho se snažil odhlavičkovat. Míč se mu při odhlavičkování svezl po ruce a rozhodčí neváhal a odpískal pokutový kop!!! K jeho zahrání se postavil jejich nejlepší střelec Vít Onderka, který střelou doprostřed branky chtěl našeho brankáře překvapit. Ale to se mu na poprvé nepodařilo, Petr Krajíček jeho úmysl vystihl a střelu vyrazil, ale k naší smůle právě k Onderkovi a ten na podruhé nezaváhal a vyrovnal na poločasový výsledek 1:1!!!

V kabině jsme si říkali, že druhý poločas bude jen o tom, zdali udržíme nervy na uzdě a nebudeme řešit výroky rozhodčího. Protože jsme byli po celý zápas lepším týmem, a kdybychom využili šance tak nebylo druhý poločas co řešit. Druhy poločas začal opět naším dobýváním Hrabyňské branky. Domácí se bránili jen za cenu odkopování míčů, šance Vitáska, Štefka, Tesarčíka byli nevyužity a tak málem udeřilo na druhé straně. Běžela 70 minuta utkání a další z odkopů Hrabyňských nepříliš přesně zasáhl náš stoper a toho využil Vít Onderka a řítil se do vyložené šance. Šanci Onderky uhasil za cenu faulu vyběhnutý Petr Krajíček a uviděl za to červenou kartu a do branky musel Robin Vitásek. Z přímého kopu Hrabyně trefila břevno, po úpravě rozestavení našim trenérem jsme i v deseti dostávali domácí pod tlak, který gradoval a domácí se úspěšně bránili i za hranicemi fotbalových pravidel, ale rozhodčí to schválně přehlížel a zákroky úspěšně otáčel. Jak v prvním poločase tak ve druhém nám odepřel po jedné čisté penaltě. Ale spravedlnosti bylo učiněno za dost v 85 minutě to se po tlaku na domácí obránce a jejich zaváhání dostal k míči Daniel Štefek a z hranice šestnáctky přesně technickou střelou vstřelil vítězný gól našeho mužstva. Naše radost neznala konce, ale ještě nebyl konec zápasu domácí se dostávali dlouhými nákopy před naší branku, tam ale vše vyřešil Robin Vitásek, který vzal svými zákroky Hrabyňským vítr z plachet. Konec zápasu jsme si už pohlídali a tak jsme si domů odváželi velmi těžce vybojované 3 body. Ten kdo myslel, že po závěrečném hvizdu vše skončilo tak se mýlil, opět zaúřadoval rozhodčí, náš obránce Pepa Boček se jen otázal rozhodčího na jeho postoj k našemu mužstvu v průběhu zápasu a ke zděšení nás všech uviděl druhou žlutou kartu a následně červenou!!! Takže v dohrávce podzimu 10.11.2013 doma proti Chuchelné “B“ budou našemu trenérovi chybět dva hráči (Petr Krajíček, Josef Boček). Ale nic nemění na tom, že TJ Sokol Závada přezimuje na prvním místě tabulky a jen dohrávka rozhodne, jestli se šestibodovým náskokem nebo nikoliv.

Proto zveme naše věrné fanoušky aby nás přišli podpořit na poslední domácí zápas proti Chuchelné „B“ které sehrajeme 10.11.2013 od 14:00 na domácím trávníku!!!

Autor: David Tomaka