2011.5.28 tj sokol hrabyně-tj sokol závada

Hráči Sokola Závady zajížděli v sobotu na půdu Sokola Hrabyně a hned na začátku řešili otázku absencí několika klíčových hráčů!!!Zvláště absence Pepy Kocura byla nejvíce bolestivá!!!Zápas se sehrál za stálého deště ale trávník byl připraven na jedničku!!!Již od úvodních minut jsme věděli že proti nám stojí kvalitní soupeř který má ve svém středu několik hráčů se zkušenostmi s vyšší třídy(Dolní Benešov).Po přetrvání úvodního tlaku domácích jsme se chopili otěží zápasu a diktovali hru!!!Šance nenechali na sebe dlouho čekat.Nejprve to zkoušel Marek Vaňura ale těsně minul levou tyči Hrabyňské branky.Pak po pravé straně utekl rychlonohý Lukáš Šikora a stříleným centrem po zemi hledal naběhnutvšího Marka Vaňuru kterému chyběl ten pověstný krůček aby zasunul do prázdné brány!!!Pak jsme zahrávali standardní situaci ke které se postavil David Tomaka a tvrdou střelou vyprášil domácímu gólmanovi rukavice.Nutno dodat že domácí gólman držel akcie Hrabyně velice vysoko!!! a to i po střele Tomáše Janečka který napřáhl z 30 metrů a jeho pumelenice mířila do levé šibenice domácí branky.Již všichni jsme mysleli že povedeme jedna nula ale domácí gólman skvělým zákrokem vytáhl k naší smůle konečky prstů balon na roh!!!
Domácí se dostávali k naší brance jen s obtížemi kde naráželi na zkonsolidovanou obranu v čele se Štefanem Jackovičem.Jejich pokusy končili v rukavicích našeho gólmana nebo byli blokovány obránci.
Když už jsme mysleli že poločas skončí bezbrankovou remízou tak přišel špatný odkop Lukáše Nováka míče se zmocnil domácí útočník a z hranice šestnáctky vystřelil.Náš gólman chtěl míč utlumit ve svých rukavicích ale míč skončil ke zděšení všech hráčů za zády našeho gólmana a domácí se ujali 1:0!Tak také skončil první poločas zápasu.
Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně a začali utočit s cílem vyrovnat.Ale naráželi jsme na připravenou domácí obranu.Druhý poločas se většinou odehrával uprostřed hřiště a šancí už bylo poskromnu.Blížil se konec zápasu a museli jsme vrhnout všechny síly do útoku a tím jsme otevřeli zadní vrátka v naší obraně které domácí využívali k rychlým brejkům.
Ten se jim nakonec povedl přetavit na uklidňující gól a na vedení 2:0!Které jim zajistilo tři body a nám ač jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem a v některých chvílích jsme je dokonce dostávali pod tlak a byli aktivnější.Ale fotbal se hraje na branky a ty dnes dávali domácí!!!Všichni víme kde nás tlačí bota a to je využívání brankových příležitostí!!!

Další zápas sehrajeme doma v 17:00 a to 5.6.2011 a naším soupeřem bude silný celek Darkovic"B" který přijede určitě s posilami z "A" týmu!!!Ale zápas začíná od stavu 0:0 a tak se budeme prát aby tři body zůstali doma!!!
Proto zvu všechny naše příznivce aby nás přišli povzbudit svými hlasivkami!!!

Autor: David Tomaka.

Vytvořeno: 28. 5. 2011
Poslední aktualizace: 28. 5. 2011 0:00
Autor: Ondřej Lasák