Před posledním domácím zápasem musel domácí trenér David Tomaka řešit absenci 7 hráčů, kteří chyběli z různých důvodů(práce+zranění). Ale i tak se ukázalo že síla Závady je veliká. Hráči Štítiny přijeli s hráči, mající zkušenosti s kravařským fotbalem nebo dokonce s Opavským fotbalem!!! Od začátku utkání  bylo vidět v pohybu a kreativitě těchto hráčů jejich působení ve vyšších soutěžích a góly na sebe nenechaly dlouho čekat.
V 10 minutě si naši nepohlídali volného hráče na zadní tyčce a ten křížnou
střelou nedal našemu brankáři šanci a bylo to 1:0!  Našemu mužstvu dělalo velké problémy uhlídat nabíhající hráče a chyběl nám vždy i ten pověstný krůček.To také platilo v 30 minutě utkání kdy náš obránce namísto odkopu řešil pod tlakem situaci špatně a míč se dostal k hostujícímu útočníkovi a ten nezaváhal a bylo to hrozivých 2:0 pro Štítinu!!! Tak také skončil první poločas utkání.
V poločase udělal domácí trenér David Tomaka změny v sestavě a řekli
jsme si, co musíme změnit a hlavně být důraznější v osobních soubojích!!! A na hřišti se začali dít věci!!! Najednou jsme dostali hosty pod tlak a přišla také kontaktní branka, kdy z pravé strany po úniku centroval Tomáš Janeček, brankář hostíů míč jen tečoval konečky prstů a důrazný Michal Krákora na zadní tyči nezaváhal a bylo to 2:1!!! Najednou nás bylo plné hřiště a hráči Štítiny nevěděli, kam dřív skočit, tlak se stupňoval a střely Krákory, Gryze, Kubiše volaly po gólu. Nutno dodat, že hostující golman se překonával.
V 75. minutě utkání již bylo srovnáno a radost domácích fanoušků mohla propuknout naplno. To přímo z výkopu našel krásnou přihrávkou David Tomaka nabíhajícího Dana Gryze, ten lišácky ještě prostrčil míč na lépe postaveného Aleše Gebauera a ten sice nadvakrát, ale přece překonal hostujícího gólmana a bylo srovnáno na 2:2!!!
Tak také skončil celý zápas, který by se dal označit jako nebe a dudy. První poločas měli navrch hosté a druhý jsme ovládli my. Jsme rádi, že jsme se rozloučili s domácími fanoušky kvalitním výkonem a dokázali tento těžký zápas otočit!!!

Autor: Radek Lampa