Dalo by se říct, že se naši hráči citu venku " jako doma " Po další blamáži na domácí půdě, kdy za stavu 2:0 pro Darkovice a následnému vyrovnání na 2:2 a konečnému výsledku 2:4 pro hosty, zavítali naši na hřiště Kozmic odčinit ztrátu budů. V počtu 11 hráčů dorazilii naši do Kozmic v nepříliš ideální sestavě. Naštěstí nechyběl uzdravený tvůrce hry Pepa Kocur. Z důvodu zdravitní indispozice nebO pracovního vytížení chyběli někteří hráči základu. Od začátku utkání si vytvořili naši výraznější tlak ktery gradoval a v 25. se Závada ujala vedení díky střele Patrika Klíče (ZIP). Po vstřeleném gólu se hra přesunula před naši branku, obrana odolávala do 43 minuty, kdy domácí srovnali a gólem do kabiny Kozmice otočili skóre ve svůj prospěch. Poločas 2:1. Po přestávce nastoupil ještě nepříliš uzdravený srdcař Jirka Lébl.  Závada si vytvořila tlak. Několik slibných šancí bravůrně vychytal brankář domácích a v 55 minutě s ojedinělého protiútoku zvýšili Kozmice na 3:1. Ke vší te smůle se ještě zranil předstopér Tomáš Janeček. V tu chvíli neměli naši nikoho na střídání a vypadalo to na " ručník do ringu" pro Závadu. Naši se vzchopili a v 72.minutě vzkřísil naději na bod střelou pod břevno Dan. Naštěsti to povzbudilo i fanoušky Závady a jeden znich dokonce tzv "oprášil kopačky" a vběhl na trávník v závadském dresu, čímž zacelil mezeru po zraněném Tomovi Janečkovi. A ostřelování kozmické branky mohlo pokračovat. Golman domácích opět předváděl neuvěřitelné zásahy. Ale stajně jako loni patřilo posledních 15. minut utkání našim. V 82.minutě se prosadil křižnou střelou Jirka Lébl a bylo to 3:3. V tu chvíli si domácí fanoušci přáli konec zápasu. Hráče Závady tento gól nabudil a zasypávali obranu domácích jedním útokem za druhým a jen díky zásáhúm domácího brankáře se skóre neměnilo. V 89. minutě to vypadalo na plichtu. Zdecimovaná obrana Kozmic fauloval před hranicí šestnáctky. Trestný kop zahrával Robin Vitásek. Centr na pětku, závar před brankou a chladnokrevné zakončení Radka Tesaříka. A bylo vymalováno!!!!! 4:3 a 3 body pro Závadu. Skvělá podívaná.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem statečným týmu Závady. Touto výhrou také oslavil svůj návrat do týmu Tomáš Vitásek, k čemuž gratuluji a přeji pevné zdraví a výbornou střeleckou mušku.

Autor: Radek Lampa