V sobotu 25.4.2015 se náš team střetl v dalším mistrovském utkání s rezervou Hatě. A kdo viděl úterní čtvrtfinále Ligy Mistrů mezi Bayernem Mnichov a FC Portem (6:1), tak si po zhlédnutí výkonu fotbalistů Závady svou fotbalovou chuť ještě vylepšil. Za krásného jarního, skoro již letního počasí vyběhli naši borci za jednoznačným cílem ... a už v 1. min. si Daniel Štefek zpracoval míč, a halfvolejem z více než dvaceti metrů otevřel skóre - 1:0. Hosté, ale zaskočeni nebyli, dobře se pohybovali, a hlavně v první dvacetiminutovce nebyli daleko od vyrovnání. Petr Krajíček v naší brance naštěstí všechny šance Hati, včetně nebezpečného sóla z 15. min. s bravurou sobě vlastní zlikvidoval. V 19. min. zahráli hosté ve vlastní šestnáctce rukou, a Jarda Náwrath penalty umí - 2:0. Naši postupně přebrali otěže zápasu a vytvářeli si šance. Dvakrát těsně minul Dino Staňo, poté Jiří Polák, aktivně si zbíhající ze své pozice krajního beka až na křídlo, uvolnil Daniela Štefka, ten ale dal své dělovce opačnou faleš, až ve 40. min. se Štefek prosadil zprava, přesnou přihrávkou našel Dina, a po jeho nekompromisní střele jsme vedli 3:0. O dvě min. později vyrazil do sóla Štefek, obešel i gólmana, a do prázdné branky dal na 4:0. Účet první půle mohl tentýž hráč uzavřít ve 44. min., kdy po úniku Dina o pár centimetrů přestřelil.

Druhý poločas byl již otázkou skóre, a Závada, jak před přestávkou skončila, tak po ní začala. Ve 46. min. zběhl zprava Jiří Polák, a jeho přihrávku přes celé pokutové území zužitkoval přesnou dorážkou Michal Balon - 5:0. V 52. min. jako přes kopírák podobnou akci začal Daniel Gryz, míč zprava se opět dostal k Balonovi a vedli jsme 6:0. V 54. min. se prosadil Dino, kdy před samotného gólmana hostí uvolnil Jardu Náwratha, ten ale svou šanci trestuhodně zahodil. V 61. min. Jiří Lébl vhodil zprava dlouhý aut, nejvýše si vyskočil Dino, a hlavičkou pod břevno zvýšil na 7:0. V 62. min. náš Generální sportovní manager David Tomaka, který i přes svůj věk, artrózu kolen, fraktury, plastiky vazů a další zranění je stále nenahraditelným členem sestavy, vyslal dopředu paprádním obloučkem Daniela Štefeka, který si míč zpracoval, a další fantastickou střelou uzavřel svůj dnešní hattrick, a rozjásal domácí fanoušky - 8:0. V 65. min. se prosadil Vašek Ritnošík, kdy přesně zamířil k tyči zvýšil na 9:0. Ochozy burácely, fanoušci si žádali desátý gól. A dostali jej. Michal Balon, který navzdory zranění odehrál skvělý zápas, doběhl téměř u levého rohového praporku míč, nijak se s ním nepáral - jeho střela z nulového úhlu proplachtila nad brankářem a zapadla do sítě. Michal si také si vysloužil hattrick a stanovil konečný výsledek na 10:0 pro Závadu.

"Byla to jízda," pochvaloval si po utkání trenér našeho celku Jiří Lébl. "Ze zápasu jsme měli obavu, a hosté si v prvním poločase několik šancí vytvořili, pak již ale byla hra plně v naší moci. Za výkon a výsledek si hráči zaslouží absolutorium. Diváci, kteří přišli v hojném počtu, viděli parádní zápas, krásné góly, a doufám, že je v dalším utkání, které hrajeme příští sobotu 2.5.2015 od 16,30 ve Služovicích opět potěšíme."

TJ SOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL HAŤ 10:0 (4:0)

Góly Závady: Štefek (1., 42., 62.), Balon (46., 52., 70.), Staňo (40., 61.), Náwrath (19. pen.), Ritnošík (65.)

Autor: Aleš Očko