V sobotu 11.4.2015 uvítala v rámci prvního jarního kola soutěže domácí Závada celek Malých Hoštic B. Na utkání jsme se všichni těšili, před zápasové prognózy byly jasné, divácká obec přišla v hojném počtu, ale první půle očekávaný gólostroj nepřinesla. Domácí začali aktivně, vyloženě ofenzivní rozestavení tomu nahrávalo, a už v 6. min. Daniel Štefek v šanci nadějně hlavičkoval., obrana hostí však byla proti. V 8 min. se prosadil po levé straně Marek Krupa, skvěle zacentroval, a Dino Staňo parádní hlavičkou k pravé tyči nedal brankáři Hoštic šanci - 1:0. Hosté ale zaskočeni nebyli, dobře bránili a čekali na příležitost. A ta přišla v 17. min., po naší ztrátě míče ve středu hřiště podnikli rychlý výpad do rozhozené obrany, a bylo to 1:1. Naši rozehráli, do šance se dostal opět Daniel Štefek, ale jeho umístěnou hlavičku k levé tyči, gólman hostí vytlačil na roh. Ve 21. min. se opět prosadil Dino Staňo, kousek za půlkou si zpracoval míč, s ničím se nepáral a přesnou střelou k tyči dal na 2:1. A minutu nato Dino z dálky loboval celou hostující obranu, jeho pokus však skončil těsně vedle. Naši dál hráli svou hru a hosté se dál účinně bránili. Ve 36. min. se zprava prosadil Radek Tesarčík, branku ale minul. Poté se dostali ke slovu hosté - ve 43. min. (opět po rychlém kontru) umístěnou střelou srovnali na 2:2.

Druhá půle začala oboustranně opatrně, do šancí se postupně dostali Radek Tesarčík a neúnavný Daniel Štefek, branky z toho ale nebyly. Po cca čtvrthodince hry ale přišly chvíle navrátivšího se Matese Janíka - v 60 min. se teprve zastřeloval (mířil vedle), aby v 62. min. po nahrávce Dana Gryze efektní patičkou dal na 3:2 pro domácí. A za další minutu si v šestnáctce položil na zem gólmana i jednoho z obránců a do prázdné branky zvýšil na 4:2. Úspěšnou domácí desetiminutovku završil po Štefkově přiťuknutí nádhernou střelou pod břevno Michal Balon - 5:2. Domácí si mohli oddychnout, a pokračovat v zahazování šancí. V 75. min. Staňo nejdřív trefil brankáře, a z dorážky Mates Janík břevno, v 85. min. se do sóla pustil Daniel Štefek, ale dát dneska gól mu souzeno nebylo - gólman jeho střelu vyrazil na roh. A tak Závada porazila Malé Hoštice 5:2.

"No byly to nervy," oddychl si po zápase trenér domácích Jiří Lébl. "Hosté hráli velice dobře, hodinu to vypadalo, že utkání skončí remízou, pak se ale naštěstí naše ofenzivní síla projevila, a zápas jsme dovedli do zdárného konce. Příští týden v neděli 19.4.2015 hrajeme od 16 hod. v Háji ve Slezsku s místním béčkem. Náš úkol je jasný, chci všechny naše příznivce na tento souboj pozvat a doufáme, že je potěšíme další výhrou."

TJ SOKOL ZÁVADA -  TJ SLAVIA MALÉ HOŠTICE "B" 5:2 (2:2)

Góly Závady: Staňo (8., 21.), Janík (62., 63.), Balon (68.)

Autor: Aleš Očko