V sobotu 13.9.2014 jsme vyrazili k dalšímu mistrovskému zápasu, tektokrát za staronovým účastníkem soutěže, béčkem Malých Hoštic. Malé Hoštice loni hrály 4. třídu, skupinu B, pro letošní ročník byly opět přeřazeni do Áčka, což kvalitě celého ročníku určitě prospělo. Závada se netajila, že chce využít současné formy a zápas vyhrát, i když z pracovních důvodů chyběl střelec Radek Tesarčík. Do branky se po zranění vrátil Petr Krajíček, a útok posílil Lukáš Staňo. A úvod byl pro náše borce skvělý - v 1. min. Dan Gryz sice těsně minul, ale už v 2. min. vysunul do šance Danka Štefka, a ten elegantním obloučkem poprvé rozvlnil síť - 0:1. V 7. min. se ke střele dostal Dino Staňo, jeho bomba škrtala břevno hoštické branky. V 16. min. se ke slovu dostali domácí, kdy po rychlém útoku nastřelili tyč. Pak už úřadovali naši, ve 22. min. Jarda Náwrath zprava potáhl míč, našel volného Gryze, který pohodlně zvýšil na 0:2. A minutu na to Gryz vysunul dopředu Štefka a bylo to 0:3. Úspešnou půlhodinu završil ve 29. min. Lukáš Staňo, kdy po našem rohu Robin Vitásek vybojoval míč a Dino z bezprostřední blízkosti zvýšil na 0:4. A fotbalový koncert "Made in Závada" pokračoval. V 31. min. se po Štefkově střele vyznamenal domácí gólman, a hned ve 33. min. ofenzíva hostí ťukesem dokonale rozebrala hoštickou obranu, hrající trenér Jiří Lébl ale ve finále místo střely do branky ještě hledal v lepší pozici Staňa, kterého ale jen trefil do paty, a míč se místo putování do sítě od něj odrazil mimo. Poločas jsme dohrávali s přehledem a domácím jsme do hry víceméně nepustili.

Druhá půle už na kvalitě ztratila, jednak díky našemu uspokojení se stavem, a taky Malé Hoštice se snažily až zbytečnou tvrdostí dominující Závadu rozhodit. V 60. min. se domácím povedl rychlý průnik a na přesnou střelu k tyči byl Petr Krajíček krátký - 1:4. V 62. min. ale opět utekl Dino Staňo, přihrál přes celé pokutové území volnému Dankovi Gryzovi, který do prázdné branky zvýšil na 1:5. V 67. min. si míč zpracoval Daniel Štefek, a svůj skvělý dnešní výkon završil hattrickem - nádherně trefil levou šibenici domácí svatyně. A bylo to 1:6. V 75. min. se ještě jednou prosadily Malé Hoštice, kdy po rohovém kopu uplatnily důraz, a přes snahu našeho stopera Robina Vitáska protlačily míč do sítě - 2:6. V 80 min. se snažili prosadit Dino se Štefkem, jejich šanci ale domácí brankář vykryl. V 88 min. se Hošticím ještě podařilo nastřelit naše břevno, ale na stavu se už nic nezměnilo. Vyhráli jsme 2:6.

"První poločas byl z naší strany excelentní," chváli trenér Závady Jiří Lébl svůj team, aby v zápětí přešel na kritickou notu "druhá půle už byla ne tak důrazná, polevili jsme, naštěstí domácí toho nevyužili. V sobotu 20. září hostíme od 16. hod. v Závadě béčko Háje ve Slezsku, všechny naše příznivce na tento zápas zvu, a doufám že naše dnešní vítězství potvrdíme."

TJ SLAVIA MALÉ HOŠTICE "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 2:6 (0:4)

Góly Závady: Štefek (2., 23., 67.), Gryz (22., 62.), Staňo (29.)

Autor: Aleš Očko