DOMÁCÍ ROZHODLI V POSLEDNÍ MINUTĚ

TJ SLAVIA PÍŠŤ "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 4:2 (1:0)

V první polovině zápasu byla lepším týmem domácí Píšť. Ta v derby nenechala nic náhodě, hrála v sestavě z několika hráči A týmu, a na její hře, a vůbec na kvalitě zápasu to bylo více než patrné. Hosty v kritických okamžicích dokázal podržet brankář Petr Krajíček. Do vedení šla domácí družina v 30. minutě, když si její rohový kop nešťastně srazil hrudí do sítě závadský Robin Vitásek - 1:0. V dalším průběhu poločasu zahodila Píšť další dvě šance. Nejdříve se zcela sám objevil před Krajíčkem Jaromír Frébort, ale situaci řešil špatně. Další samostatný nájezd lapil Jiřímu Viktorinovi brankář Krajíček. Ten se na konci poločasu ve skrumáži zranil, a do brány musel jít David Kubiš, pro kterého to byla obnovená brankářská premiéra po 20 letech (naposledy chytal ještě v minulém století za žáky).

Ve druhé části hosté zrychlili hru, a obraz hry se začal vyrovnávat. Závada srovnala skóre utkání v 63. minutě, když Lukáš Staňo uvolnil Jiřího Poláka, který balón nekompromisně napálil míč do horního pravého rohu - 1:1. Domácí ale v 79. minutě znovu strhli vedení na svou stranu, když se z pravé strany trefil z úhlu do brány Lukáš Masnica - 2:1. Závada, ale znovu vyrovnala. V 84. minutě na levé straně našel Marek Krupa Robina Vitáska, a ten tentokrát mířil do správné brány - 2:2. Když už se pomalu schylovalo k remíze, prosadil se hlavou z rohového kopu domácí Michal Růžička - 3:2. Závada pak otevřela hru, a do její otevřené obrany se vřítil Ladislav Pamula a uklidil míč k tyči - 4:2.

"Škoda posledních minut," krčil rameny po utkání trenér Závady Jiří Lébl, "domácí postavili dobrý team, v první půli byli lepší, nám se ale podařilo v druhém poločase dvakrát vyrovnat, a ačkoli už nechytal Petr Krajíček, sahali jsme po bodu. Domácím se ale povedl závěr zápasu, tak nám nezbývá, než jim pogratulovat k vítězství."

Góly: 30. R. Vitásek (vl.) , 79. L. Masnica , 90. M. Růžička , 90. L. Pamula - 62. J. Polák , 84. R. Vitásek

TJ Slavia Píšť B: P. Liška [-] - T. Jaroš [-] - L. Masnica [-] - M. Růžička [-] (90. P. Ballarin [-] ) , J. Viktorin [-] (46. M. Kupec [-] ) , J. Frébort [-] , L. Pamula [-] , P. Petr [-] , M. Habura [-] , M. Návrat [-] , T. Janeček [-]
TJ Sokol Závada: P. Krajíček [-] (46. D. Kubiš [-] ) - L. Staňo [-] , J. Sniehotta [-] , J. Polák [-] , M. Janík [-] , J. Lébl [-] , M. Balon [-] , V. Ritnošík [-] (77. D. Vitásek [-] ) , J. Náwrath [-] , R. Vitásek [-] , M. Krupa [-]

Vytvořeno: 13. 6. 2016
Poslední aktualizace: 13. 6. 2016 0:00
Autor: Aleš Očko