GÓLOVÝ DRUHÝ POLOČAS

TJ SOKOL ZÁVADA - SK MORAVAN OLDŘIŠOV B 4:1 (0:0)

V sobotu 28.5.2016 zavítala do Závady rezerva Oldřišova. Vzhledem k jejímu postavení v na chvostu tabulky nešlo od našeho teamu čekat nic jiného, než vítězství. A nezačali jsme nejhůř, už ve 2. min. zaútočil zleva Marek Krupa, vyslal do šamce Matese Janíka, gólman Oldřišova Novák však zachránil. V 7. min. ojedinělě zaútočili hosté, pálili nad ... a pak se na trávníku odehrávala nuda. Hosté se snažili všemožně bránit, Závada zkoušela nakopávané míče, což k ničemu pořádnému nevedlo. Až ve 20. min. Dan Gryz posunul do nadějné pozice Janíka, ale Novák byl i podruhé na místě. Vzápětí pálil Gryz vedle. Ve 24. min. se domácí natlačili do pokutového území Oldřišova, míč poletoval v závaru, zakončit zkoušel Michal Balon, jeho nadějný oblouček však přeletěl kromě brankáře i branku. V poslední minutě poločasu se zaskvěl gólman Závady Petr Krajíček, když efektně vyrazil na roh dělovku hostí.

Druhá půle přinesla oživení. Ve 47. min. se málem po přihrávce Jiřího Lébla do šance dostal Aleš Dihel, a o pět minut později již udeřilo. Robin Vitásek střílel trestňák, míč Novákovi vypadl a Mates Janík jej celkem snadno doklepl do sítě - 1:0. V 55. min. unikl po pravé straně Dihel, posunul míč pod sebe na Jardu Náwratha, a ten střelou pod břevno zvýšil na 2:0.  V 66. min. po akci hostí se Marek Krupa snažil odvrátit míč, povedl se mu ale přesný oblouček, na který byl Petr Krajíček krátký, a bylo to 2:1. Nic se nedělo, už v 70. min. se prosmýkl zleva Michal Balon, jako na stříbrném podnose přihrál míč Matesi Janíkovi, který potvrdil pověst snajpra a zvýšil na 3:1. Utkání bylo víceméně rozhodnuté, domácí prostřídali a snažili se navýšit skóre. V 73. min. při závaru po tresném kopu Vaška Ritnošíka se k míči dostal Jan Cigán, a ze tří metrů překopl bránu. Hráli jsme dál, v 75. min. Aleš Dihel poslal do šance Janíka, ten však v rozhodujícím momentu míč nezpracoval. V 80 min. Mates Janík utekl všem, obešel napravo i brankáře, nezištně přihrál před prázdnou kasu Janu Cigánovi, tomu však na mokrém terénu ke vší smůle míč odskočil. Vzápětí si Mates sólo zopakoval, všichni se těšili na jeho hattrik - šlo to těsně vedle. A tak v 84. min. ještě zahrozili hosté, kdy se jejich pumelice s dobrých 25 metrů odrazila od břevna. Poslední slovo utkání si ale nakonec vzal Alda Dihel, který prošel z míčem snad z vlastní poloviny, a přesnou střelou k tyči uzavřel skóre - 4:1.

"První půle nebyla po pravdě nicmoc, ale v druhém poločase jsme si spravili chuť," řekl po utkání trenér Závady Jiří Lébl. "Zápas neměl bůhví jaké tempo, ale zaslouženě jsme vyhráli, a k tomu spálili hromadu dalších šancí. V sobotu 4.6.2016 už to bude ale jiné kafe, hrajeme doma derby s béčkem Bohuslavic, přijďte všichni, věřím, že předvedeme hodnotný výkon a vyhrajeme."

Góly: 52. M. Janík , 55. J. Náwrath , 70. M. Janík , 90. A. Dihel - 66. M. Krupa (vl.)

TJ Sokol Závada: P. Krajíček [-] - M. Janík [-] , J. Lébl [-] (71. J. Cigán [-] ) , M. Balon [-] , A. Dihel [-] , D. Gryz [-] , J. Náwrath [-] , R. Vitásek [-] , M. Krupa [-] (77. D. Kubiš [-] ) , J. Sniehotta [-] (40. V. Ritnošík [-] ) , J. Boček [-]
SK Moravan Oldřišov B: J. Novák [-] - T. Glabasňa [-] , J. Gletník [-] , R. Kalo [-] , I. Hofer [-] , M. Hřivnáč [-] , D. Hartoš [-] , P. Fusek [-] , R. Wagner [-] , J. Gletník [-] , T. Hřivnáč [-]

Vytvořeno: 30. 5. 2016
Poslední aktualizace: 30. 5. 2016 0:00
Autor: Aleš Očko