Obsah

PŘESTŘELKA S KOMÁROVEM

Typ: ostatní
TJ SOKOL ZÁVADA - SK KOMÁROV 3:3 (1:2)

V sobotu 2.4.2016 se náš team za krásného slunečného počasí v prvním jarním mistráku střetl s nesmlouvavým protivníkem z Komárova. Po podzimní porážce jsme měli soupeři co vracet a začali jsme dobře. Už v 2. min. Dan Gryz hlavičkou trefil břevno, v 10. min. vyslal do šance Aleš Dihel našeho hrajícího trenéra Jiřího Lébla, kterého vychytal gólman hostí Pelc. V 18. min. kopal Jarda Náwrath zprava roh, k míči se jako první dostal Robin Vitásek, a hlavičkou otevřel skóre - 1:0. Komárov ale nepřijel prohrát a postupně začal přebírat otěže zápasu. Ve 25. min. po rohu zachraňoval na naší brankové čáře Jarda Náwrath, ve 29. min. ale již zahřmělo - zprava prošel míč k Šubertovi, a ten se k tyči nemýlil - 1:1. Závada odpověděla Danem Gryzem, který jako nůž máslem prošel po levé straně, vystřelil pod břevno, Pelc jeho ránu však zázračně vyškrábnul na roh. A tak platilo nedáš - dostaneš. Ve 33. min. po chybě domácí defenzívy si opět Šubert zpracoval míč, a parádní dělovkou vymetl pravý horní roh Krajíčkovy svatyně - 1:2. Komárov byl na koni, jeho hráči byli v těchto fázích zápasu důraznější, Závada odpověděla střelou Aleše Dihla vedle, těsně před poločasem zkoušel vyrovnat Robin Vitásek, Náwrathův centr ale dorazil jen do brankáře.

Druhý poločas jsme začali akcí Dihla, jehož ránu se snažil Mates Janík ještě tečovat, byl z toho jen roh. V 54. min. podnikli hosté rychlý výpad, míč se po skrumáži odrazil k aktivnímu Šubertovi, a prohrávali jsme 1:3. Vypadalo to s námi špatně, ale Závada není mužstvo, které prodává svou kůži lacino. V 56. min. to zkoušel opět Gryz, mířil však vedle. Domácí postupně rozběhali zálohu, zrychlili přechod do útoku, a výsledek se dostavil. V 60. min. obrana hostí faulovala Dina Staňa, míč si na penaltu postavil Jarda Náwrath a vrátil nás do hry 2:3. Tempo se zvýšilo, a Závada se hnala za vyrovnáním. Komárov se dostal do šance v 63. min., brankář Petr Krajíček ale předvedl své kvality. Vzápětí kryl nebezpečnou skákavou střelu. V 82. min. předvedli fotbalovou nádheru Dino s Danem Gryzem. Jejich průnik po levé straně po ťukesu ala Barcelona posledně jmenovaný napálil k tyči, a bylo to 3:3. Závada chtěla vyhrát a nechybělo ji mnoho. V 85. se do šance dostal Mates Janík, své hlavičce však dal malý důraz. Běžela poslední minuta zápasu, před Matesem Janíkem se napravo najednou otevřel prostor, v sóle mířil na gólmana Pelce, domácí publikum již začalo jásat, míč však v poslední chvíli Matesovi na drnu skočil ... a nebylo z toho bohužel nic. Utkání skončilo remízou 3:3.

"Byl to zápas dvou rozdílných poločasů", řekl po závěrečném hvizdu trenér Závady Jiří Lébl. "V první půli nás soupeř přehrál rychlostí a důrazem, druhý už jsme hlavně ke konci ovládli my. Sahali jsme dokonce po výhře, ale úpřimně, nerozhodný je výsledek spravedlivý. Příští sobotu 9.4.2016 opět od 15,30 hod. uvítáme doma béčko Bolatic, a bude to vzhledem k bolatickým patriotům v našem mužstvu (Jarda Náwrath, Pepa Boček a Jürgen Sniehotta) hodně zajímavé. Všechny zvu na dobrý fotbal."

Góly: 18. R. Vitásek , 60. J. Náwrath , 82. D. Gryz - 29. M. Šubert , 33. M. Šubert , 54. M. Šubert

Vytvořeno: 4. 4. 2016
Poslední aktualizace: 4. 4. 2016 0:00
Autor: Aleš Očko