Obsah

BENEŠOV BYL VE FORMĚ

Typ: ostatní
TJ SOKOL ZÁVADA- FC DOLNÍ BENEŠOV "B" 2:6 (0:4)

Ve středeční dohrávce zamířil Dolní Benešov do Závady, kde s místním mužstvem změřil síly. Hned od první minuty Benešov na trávníku tvrdil muziku. Už ve čtvrté minutě šel Benešov do vedení, když Michal Večerek vyslal přesnou kolmici na Lukáše Stříbného a ten propálil brankáře - 0:1. O chvíli později střelu Lukáše Šikory lapil domácí brankář Petr Krajíček. V 8. minutě prošel Jakub Janovský do vápna, při pokusu byl faulován, ale stihl zakončit, ale pouze do brankáře. Na světelné tabuli svítila desátá minuta, když Richard Husovský sklepl míč na Michala Večerka, který u tyčky našel Jakuba Stříbného, jenž dopravil merunu do brány - 0:2. V 17. minutě se poprvé ke slovu dostala Závada, ale po centru Václava Ritnošíka z tresného kopu trefil Robin Vitásek hlavou jen boční síť. Vzápětí nato nahrál Richard Husovský přes celou obranu Pavlu Lokočovi, který střelou podél brankáře potřetí rozesmutnil domácí fotbalisty - 0:3.  Ve 28. minutě byl po nezaviněném zákroku zraněn Václav Ritnošík, a musela ho odvézt ze hřiště sanitka. Hra byla na nějaký čas přerušena. Ve 34. minutě potáhl Jakub Janovský míč podél šestnáctky, Lukáš Šikora jeho přihrávku propustil na volného Richarda Husovského, který zametl balon k tyči - 0:4. V závěru poločasu došlo k úsměvné situaci, kdy Richard Husovský trefil z voleje u rohového praporku právě projíždějící auto.

Na začátku druhého dějství hrál opět lépe Dolní Benešov. Pět minut po startu druhé půle našel Jakub Janovský na hranici šestnáctky Richarda Husovského, který prokázal velký přehled, a dloubákem přehodil domácího brankáře - 0:5. O pět minut později zvyšoval na šestibrankový náskok po akci Michala Večerka a Matěje Vaculíka zvyšoval Lukáš Šikora - 0:6. Teprve za toho stavu začala hrát i Závada, která dokázala dvěma góly výsledek kosmeticky upravit. Po hodině hry se po rohovém kopu hlavou prosadil Robin Vitásek - 1:6. Definitivní podobu výsledku dal deset minut před koncem zápasu z penalty Michal Kozel - 2:6.

Asistent trenéra David Tomaka po zápase řekl: "Popravdě dneska nás po zápase zajímal hlavně stav zraněného Vency Ritnošíka, naštěstí máme zprávy, že bude v pořádku a tak mu přejeme všichni brzké uzdravení. Byly to opravdu nepěkné momenty, ale snad bude vše OK. My jsme zaspali úvod, soupeř toho využil, a v zápase jasně dominoval. Je vidět, že výkon Benešova má stoupající tendenci, škoda že tak nehrají celé jaro, mohli pomýšlet na vyšší pozice. V sobotu 3.6.2017 hrajeme zase doma od 17-ti hod. s béčkem Bolatic, všechny fanoušky zvu, věřím že uvidí dobrý fotbal."

Góly: 60. R. Vitásek , 80. M. Kozel - 4. L. Stříbný , 10. L. Stříbný , 18. P. Lokoč , 34. R. Husovský , 50. R. Husovský , 55. L. Šikora