BOLATICÍM ODVETA VYŠLA

TJ SOKOL ZÁVADA - FK BOLATICE "B" 0:2 (0:1)

V sobotu 3.6.2017 se za příjemného letního počasí hrálo derby s béčkem Bolatic. Hosté k nám přijeli v touze po odvětě za naši podzimní výhru (vyhráli jsme brankou Vency Ritnošíka z předposlední minuty 1:2), náš team si chtěl zahrát fotbal, a od začátku bylo na co koukat. Poprvé jsme mohli jásat v 15. min., kdy si na křížný míč do šetnáctky zaběhl Dušan Vitásek, o pár centimetrů však na dorážku nedosáhl. V 17. min. pálil Patrik Chřibek, trefil jen Dušana Vitáska, vzápětí se k parádní dělovkou předvedl Robin Vitásek, bolatický gólman Wrána ale skvělým zákrokem míč vyrazil na roh. Poté se dostali ke slovu hosté. Ve 28. min. po centru zprava skončila dorážka na boční síti, a ve 32. min. se proti střele zblízka vyznamenal náš brankář Petr Krajíček. Když už se zdálo, že poločas skončí bezbrankovou remízou, kde se vzal, tu se vzal, v šanci se objevil bolatický Tomáš Sněhota, který po přiklepnutí Vlastimilem Dudou zblízka otevřel skóre - 0:1.

Naši byli zaskočeni, ale do druhého poločasu šli se snahou vyrovnat. Hosté poctivě bránili, a tak to byl hlavně boj uprotřed hřiště. Zápas se lámal v 65. min., kdy po souboji v šestnáctce padl útočník Bolatic, a sudí odpískal pokutový kop. Ten Duda přes všechnu snahu Petra Krajíčka proměnil - 0:2. Náboj utkání zkoušel dodat náš neúnavný bek Marek Krupa, když si v 79. min. naběhl zleva, jeho střela však prolétla těsně mimo pravou tyč Wránovy branky. Více se Závadě prosadit nepodařilo, a tak hosté si odvážejí výhru 0:2.

David Tomaka, který do konce sezony zaskakuje na trenérském postu Jardu Klegu hodnotil zápas lakonicky:"Bylo to vyrovnané utkání, hodně připomínající náš vzájemný zápas na podzim. Nám po zranění Vaška Ritnošíka už nezbyl skoro žádný útočník, ale do šancí jsme se dostávali. Bolatičtí taky, ale ti dokázali vstřelit dva góly a to rozhodlo. Už ve středu 7.6.2017 hrajeme v Darkovicích od 18-ti hod. dohrávku s místním béčkem, věřím, že neodjedeme s prázdnou."

Góly: 45. T. Sněhota , 65. V. Duda (p.)