Obsah

DERBY PRO BOHUSLAVICE

Typ: ostatní
SK BOHUSLAVICE "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 2:1 (1:0)

V sobotu 15.4.2017 jsme zavítali na půdu našeho tradičního soupeře, team rezervy Bohuslavic. Derby přilákalo slušnou diiváckou návštěvu, ale příliš zajímavý fotbal nepřineslo. Závada se po zranění Petra Krajíčka přadstavila v brance s náhradním brankářem Michalem Kozlem, postupně se do hry zapojily i nové posily z Chuchelné Imro Kotrč a Martin Štefek, pro zranění chyběli Dan Gryz a Venca Ritnošík, mimo byli i Aleš Dihel a Jiří Lébl. Výborný terén a rozlehlé hřiště svědčilo aktivním domácím, naši se snažili jejich ofenzivu obrannou taktikou narušovat, příliš nám ale nefungovala záloha, takže naše útočné snahy byly jen sporadické. Ve 12. min. domácí Aleš Barč pálil vedle, stejně jako o chvíli později Ivo Dominik. Ve 24. min. domácí vyrazili do kontru, Petr Štefek uvolnil Vojtěcha Janoše a ten se v sólu nemýlil - 1:0. Minutu nato domácí nastřelili břevno. Závada odpověděla střelou Jana Cigána, bohužel nad. Před poločasem centroval zprava bohuslavický Štefek, našel Tomáše Krále, jehož hlavička šla těsně mimo.

Druhou půli jsme se snažili rozhývat naši hru, Dino z tresňáku pálil nad, Michal Šramel na druhé straně byl také nepřesný. V 60. min. se středem probil domácí Tomáš Král, posunul míč doprava na Jana Krupu, a ten se parádně  trefil do levého horního rohu Kozlovy branky - 2:0. Závada se nevzdala, prostřídala a vrhla se do útoku. V 70. min. kopal Vojtěch Chřibek z levé strany rohový kop a Robin Vitásek poslal hlavou míč k pravé tyči - 2:1. Domácí znervózněli a naši vycítili šanci. V 81. min. Robin Vitásek kopal další trestňák, odražený míč tečoval Jiří Ječmínek, ale domácí brankář byl na místě. Blížil se konec a stále nebylo rozhodnuto. V 90. min. se dopředu prodral Dino, po jeho cenru se dostal v pokutovém území k balonu Vojta Chříbek, posunul vedle sebe na volného Dušana Vitáska, před kterým už zíval opuštěný kout domácí branky, fanoušci Závady už propadali extázi ... Dušan to ale dal o milimetr vedle. Na další akce už nebyl čas, prohráli jsme 2:1..

"Co se dá dělat," řekl po utkání kapitán Závady Robin Vitásek, "Při troše štěstí jsme sahali po bodu, ale takový je fotbal. Domácí měli popravdě více za hry i více šancí, takže je jejich výhra zasloužená. V sobotu 22.4.2017 hrajeme doma od 16-ti. hod. další derby, tentokrát s béčkem Dolního Benešova, věřím, že se zdravotně už dáme jakž-takž do pořádku, a naše fanoušky pozěšíme výhrou."

Góly: 24. V. Janoš , 60. J. Krupa - 71. R. Vitásek