TĚSNÁ PROHRA V DARKOVIČKÁCH

FK DARKOVIČKY "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 3:2 (2:0)

Darkovičky v sobotním odpoledni přivítaly na svém hřišti celek ze Závady. Už ve 2. minutě musel hasit požár ve svém pokutovém území závadský brankář Petr Krajíček. Poté se zastřelovali hostující Lukáš Staňo s Danielem Gryzem, ale oba jejich pokusy mířily mimo tři tyče. Ve 13. minutě se už hýbalo s ukazatelem skóre, když se domácí Adam Vilkus zmocnil míče, a své třicetimetrové sólo zakončil střelou pod víko - 1:0. V 18. minutě musel předvést své umění domácí brankář Pískala, jenž vytěsnil pokus Daniela Gryze na roh. Ve 23. minutě už vedli domácí o dvě branky, když si Patrik Adamčík narazil míč Dominikem Hellebrandem a zavěsil - 2:0. Do konce první půle se střídali zajímavé situace na obou stranách. Za domácí přesně nemířili Petr Buchvaldek, Adam Vilkus a Jakub Rzidky. Za hosty palili slepými náboji Daniel Gryz s Lukášem Staněm.

V úvodní desetiminutovce druhého poločasu padly tři branky. Nejdříve v 52. minutě zahrával volný přímý kop Daniel Gryz, míč propadl k Patriku Chřibkovi a Závada snižovala na 2:1. O tři minuty později oslovil Jiří Hanuss přihrávkou Adama Vilkuse a ten opět domácím vrátil dvoubrankový náskok - 3:1. Z něho se však Darkovičky radovaly pouhou minutu, když pěknou akci po pravé straně zakončil přesnou střelou k tyči Lukáš Staňo - 3:2. Ve zbytku zápasu byla o něco lepší Závada, která se snažila o vyrovnání. Nejblíže k němu byla v 84. minutě, ale Daniel Gryz trefil pouze brankáře Petra Pískalu.

David Tomaka (trenér Závady) po utkání řekl: " Škoda, sahali jsme po minimálně po bodu, vytvořili jsme si hlavně v druhé půli tlak, bohužel bez gólového efektu. Bylo znát že opět nastoupil Dino, a naše útočné aktivity tím vzrostly. Domácí však hráli obětavě a výhru si nakonec nenechali vzít."

Góly: 13. A. Vilkus , 23. P. Adamčík , 55. A. Vilkus - 52. P. Chřibek , 56. L. Staňo