Obsah

ÚSPĚŠNÝ SOUBOJ S HATÍ

Typ: ostatní
TJ SOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL HAŤ "B" 3:2 (2:2)

V sobotu 20.5.2017 jsme hostili tradičního soupeře, béčko Hati. Závada po mizérii z minulého týdny si potřebovala spravit chuť, a případným vítězstvím posílit pozici ve středu tabulky. A nezačali jsme špatně, už ve 2. min. se do šance řítil Vojta Persich, gólman hostí Marčák mu ale zmenšil úhel a míč šel mimo tři tyče. V 10. min. se nám povedlo zazmatkovat v defenzívě, Maldini hlavičkoval malou domů, brankáři Petru Krajíčkovi vypadl míč z rukou a útočník hostí Marek Polach zadarmo otevřel skóre - 0:1. Hráči z Hati se ale dlouho neradovali, ve 14. min si při presu na hranici šetnáctky hostí Horák srazil míč k tyči vlastní branky - 1:1. V 19. min. se Persich protáhl středem, dal to napravo Janu Cigánovi, jeho střelu ale Marčák kryl. Vzápětí se brankáře z Hati pokoušel z dobrých čtyřiceti metrů lobovat Venca Ritnošík, míč jen o fous minul jeho branku. Ve 22. min. se zaskvěl náš Petr Krajiček, když bravurně kryl sólový nájezd hostí. Ve 25. min. se soupeři povedlo vyšachovat domácí obranu, Polach výborně uvolnil Jakuba Klimenta, a bylo to 1:2. Naši byli zaskočeni, postupně se nám ale zase povedlo přebrat otěže zápasu. Ve 42. min. Ritnošík ještě pálil vedle, ale v poslední minutě poločasu jsme rozehrávali trestný kop zprava, míč si postavil Jarda Náwrath, jeho centr našel hlavičku Jiřího Lébla, a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Druhá půle byl boj o konečné vítězství. Ve 48. min. se zaskvěl Krajíček, když dělovku hostí vyrazil na roh. V 53. min. Marčák špatně rozehrál, míč na hranici šestnáctky zachytil Vojta Persich, jeho technická střela šla bohužel těsně nad. V 60. min. zahrozila Hať, Petr Krajíček její šanci naštěstí nadvakrát zlikvidoval. V 62. min. se po levé straně přes dva hráče uvolnil Jan Cigán, jeho střelu ale obránci srazili na roh. Ten rozehrával  Jarda Náwrath, poslal měkoučký centr, který propadl až k Robinu Vitáskovi, a pro našeho řízného stopera nebyl problém míč propasírovat do sítě - 3:2. Vedli jsme a o výhru jsme až do posledních minut sváděli boj. Tlaku soupeře naše defenziva odolala, hrálo se až do konce nahoru a dolů, nikdo si už ale žádnou další vyloženou příležitost nevypracoval, a tak jsme slavili vítezství 3:2.

Asistent našeho trenéra David Tomaka po zápase neskrýval spokojenost: "Potřebovali jsme si napravit reputaci po minulém týdnu a to se nám povedlo. Soupeř hrál důrazný fotbal, nic nám nedal zadarmo, o výsledek jsme se rvali až do poslední minuty. Náš team ale zabral a výhru si zasloužil. V sobotu 27.5.2017 hrajeme od 17-ti hod. ve Strahovicích, všechny zvu, zabojujem o další body."

Góly: 15. P. Horák (vl.) , 45. J. Lébl , 62. R. Vitásek - 10. M. Polach , 25. J. Kliment