BOJ AŽ DO KONCE

TJ SOKOL SLUŽOVICE - TJ SOKOL ZÁVADA 2:1 (2:0)

Na půdě Služovic jsme v neděli 6.5.2018 odehráli další mistrovské utkání. Domácí si po celý zápas udržovali převahu, měly více šancí, ale Závada nepříjemně kousala až do konce zápasu. Do první příležitosti se dostal Kriebel, když jeho střela z dvaceti metrů skončila jen těsně vedle. Ve 21. minutě se dostal Trunčík k míči, ale střela mu vůbec nesedla. Ve 28. minutě už šli domácí do vedení, když střelu Nowického vyrazil brankář Majhofer ke kopačkám Čípa, který už věděl kam s balonem - 1:0. V poslední minutě poločasu se dostal balon k Trunčíkovi, který obstřelil brankáře Majhofera - 2:0.

Ve druhém poločase se Služovice marně snažily navýšit své vedení. V 53. minutě Nowický ve velké šanci napálil jen závadského gólmana. Po hodině hry vyslal Nowický do úniku Lasáka, který chtěl dloubnout míč přes brankáře, ale napálil pouze jeho nohy. O chvíli později tvrdou střelu Černého nadvakrát zpacifikoval Majhofer. V 66. minutě zadělala Závada na drama, když se jí podařilo snížit. Po rohovém kopu se dostal míč ke Gryzovi a ve skluzu jej dopravil do kasy - 2:1. V 74. minutě mohl srovnat krok Daniel Štefek, ale jeho střela z úhlu mířila těsně vedle tyče. V 75. minutě šel sám na hostujícího brankáře Trunčík, ale střílel vedle. O minutu později zastavily Služovice sólo Lébla tesně před vápnem, a z následného přímého kopu nic nebylo. Služovice se nadále snažily přidat uklidňující branku, ale šance Wójcického, Vojtěcha Kremsera a Vladana Cimingy nebyly proměněny. Služovice se až do konce musely třást o výsledek, ale nakonec tři body uhájily.

Předseda Závady Jiří Škroch po utkání řekl:"Dostali jsme branky po chybách v obraně. Domácí byli lepším týmem, ale my jsme je dokázali i v kombinované sestavě trápit až do konce zápasu. Nyní nás čeká další zápas venku a to opět v neděli, 13.5.2018, kdy od 16,30 hrajeme v Zábřehu s dolnobenešovským béčkem. Bude to hodně zajímavé, všechny naše fanoušky zvu."

Góly: 28. M. Číp , 44. M. Trunčík - 66. D. Gryz