NEŠŤASTNÁ PROHRA SE ŠTĚPÁNKOVICEMI

TJ SOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL ŠTĚPÁNKOVICE "B" 2:4 (1:2)

V sobotním odpoledni přivítala na svém hřišti Závada mužstvo ze Štěpánkovic, které dokázalo domácí družinu předčít hlavně ve využívání nabídnutých gólových příležitostí. Do vedení se ale dostal Závada, když autové vhazování skončilo u snajpra Gryze, který propálil Nováka - 1:0. Štěpánkovice vyrovnaly ve 22. minutě, když zahrával standardní situaci Vendelín, jehož střela skončila před gólmanem Krajíčkem, a trefila ho míčem do ramene a on si hodil balon do šibenice - 1:1. Do vedení se dostaly Štěpánkovice ve 35. minutě, když se při postupné akci dostal na hranici šestnáctky Pluške, který si všiml brankáře že stojí na přední tyči a obloučkem poslal balon přes něj do kasy - 1:2. Závada pak zahodila šance Gryzem a Danielem Štefkem.

Start do druhé půle vyšel lépe Závadě, když aut Gryze přistál u Daniela Štefka, který prokázal kanonýrské dovednosti - 2:2. V 58. minutě ale hosté už znovu vedli, když akce začala u Pluškeho, který se jak baletka zbavil dvou protihráčů, poslal míč na Matěje Tomíčka, který jej podél brankáře poslal do kasy - 2:3. Závada ale mohla srovnat, ale Robin Vitásek, který stál sám před prázdnou brankou nezachoval chladnou hlavu a poslal míč nad. Závada pak vše vrhla do útoku, a toho využily Štěpánkovice, když šest minut před koncem poslal Vendelín dlouhý pas na Matěje Tomíčka, jehož pokus ještě Krajíček vyrazil k Vybrančíkovi, který z těžkého úhlu trefil prázdnou branku - 2:4.

Předseda oddílu Závady Jiří Škroch po utkání litoval neproměněných šancí: "Nešťasný zápas, hráli jsme fotbal, ale nedávali góly, naopak soupeř byl maximálně efektivní. Příští sobotu 16.6.2018 hrajeme od 17. hod. poslední utkání sezony ve Strahovicích, věřím, že nebudem odjíždět s prázdnou."

Góly: 14. D. Gryz , 48. D. Štefek - 22. J. Vendelín , 35. M. Pluške , 58. M. Tomíček , 84. L. Vybrančík