V ZÁBŘEHU BEZ BODU

FC DOLNÍ BENEŠOV "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 2:1 (0:1)

Dolní Benešov přivítal v neděli 13.5.2018 na svém trávníku v Zábřehu naše mužstvo ze Závady. A byli to hosté, kdo v prvním poločase byl lepším týmem. Už v 5. minutě pálil Gryz jen těsně nad domácí branku. V 9. minutě se už Závada radovala z  branky, když si na rohový kop naběhl Dino a hlavou rozvlnil síť - 0:1. Ve 20. min. si po rychlém kontru hostí dali domácí málem vlastní gól. Benešov regoval ve 26. minutě nepřesnou hlavičkou Husovského.  Pak pálil po nahravce Stříbného vedle i Lokoč. O pár okamžiků později Petr Krajíček podržel Zábadu výborným zákrokem proti střele Lokoče. Po půlhodině hry se vysunul do samostatného nájezdu Danek Štefek, ale jeho střelu pod břevno vyrazil na roh Vaňura. Do kabin se tak šlo za těsného vedení Závady.

Úvod druhé půle jasně patřil Dolnímu Benešovu. Nejdříve ve 48. minutě aut Poláka skončil na hlavě Bittnera, ale míč z jeho hlavy jen zatřásl břevnem. V 50. minutě se vydal do samostatné akce Pospěch, udělal si dva hráče, ale třetí ho zastavil v pokutovém území faulem, a zkušený exekutor Stříbný se nemýlil - 1:1. O tři minuty později Stříbný vyslal mezi obrance Pospěcha, jenž střelou kolem gólmana otočil skóre v domácí prospěch - 2:1. V 72. min. táhlou střelou napálil domácí Vaculík břevno závadské branky. Ke konci zápasu Závada ve snaze vyrovnat vyvinula tlak. Hrozila hlavně z rohů a standardních situací, kdy balon různě poskakoval v závaru v domácím vápně, ale gól z toho nebyl. Největší šanci měl Dan Gryz, ktrého vychytal Vaňura. Benešov už výhru ubránil a o jednu branku vyhrál.

Předseda Závady Jiří Škroch byl po utkání zklamaný: " První půli jsme byli lepší my, ve druhé oni, asi by zápasu spíše slušela remíza. V sobotu 19.5.2018 hrajeme od 17 hod. už zase doma, hostíme béčko Oldřišova, věřím, že si výhru už ujít nenecháme."

Góly: 50. L. Stříbný (p.) , 53. D. Pospěch - 9. L. Staňo