Obsah

VEZEME BOD Z HATI

Typ: ostatní
TJ SOKOL HAŤ - TJ SOKOL ZÁVADA 2:2 (1:1)

V úterý na Prvního Máje jsme se střetli v Hati s místní rezervou v dohrávce prvního jarního kola. A nutno říct, že Závada byla v první částí lepším týmem. V první šanci se sice zjevil domácí Nováček, ale Petr Krajíček jeho jedovatý pokus vyrazil na roh. Na druhé straně v 8. minutě střela Daniela Gryze nemířila mezi tři tyče. Hať pak kontrovala střelou Majera, kterou ale Krajíček opět vytěsnil. Závada se dostala do vedení ve 23. minutě, když Dino poslal doprava Daniela Štefka, jenž z úhlu napálil balon do sítě - 0:1. O dvě minuty později zatřásla domácím břevnem hlavička Maldiniho. Ve 26. minutě centr Gryze přistál na hlavě Daniela Štefka, ale ta mířila vedle. Zahřmělo tak na druhé straně. Ve vápně byl faulován domácí Nováček a Starowicz z penalty vyrovnal - 1:1. V 39. min. po dalším rohu opět Maldini hlavičkoval do branky, domácí obránce ale v poslední chvíli hlavou odvrátil míč mimo tři tyče. V závěru poločasu ještě v šanci netrefili ani Maldini, ani vzápětí Dino.

Úvod druhé částí vyšel lépe domácím. Závada byla jakoby myšlenkami ještě v kabině, a tak po chybě naší obrany v 51. minutě prostrčil Chmelař balon na Hrušku, jenž skluzem dotlačil míč do sítě - 2:1. V 58. minutě mohl vyrovnat Venca Ritnošík, ale po kiksu domácí defenzivy nastřelil pouze tyčku, a z následné dorážky Dina byl jen rohový kop. Úspěšnější byl v 69. minutě Daniel Štefek, který dostal dlouhý balon do nohy, a po sóle pálil k tyči - 2:2. V dalším průběhu poločasu už hra ztrácela na kvalitě, přibylo nepřesností, ale v závěru zápasu mohla Hať rozhodnout. Nejdříve v 88. minutě našel střídající Kalvar Chmelaře, jehož dělovka jen těsně minula šibenici. O chvíli později oslovill Majer Hrušku, ale ten taky nezamířil mezi tři tyče. Zápas tak dospěl k remízovému konci.

"Škoda prvního poločasu," řekl po utkání vedoucí Závady Jan Cigán. "Byli jsme lepší, akorát jsme neproměnili několik vyložených šancí. V druhé půli se hra vyrovnala, a tak bod z venku nakonec bereme. V neděli 6.5.2018 od 16,30 hrajeme těžký zápas ve  Služovicích, my si ale věříme a doufám, že s prázdnou neodjedeme."

Góly: 33. M. Starowicz , 51. R. Hruška - 24. D. Štefek , 69. D. Štefek